А чи не розвалити б нам згорілий драмтеатр і побудувати новий на березі Дніпра? Думка людини, що рахує гроші

Начальник Черкаського обласного управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Олег Островський таки сподівається, що черкаський театр, який згорів 1 липня 2015 року, накриють до Нового року. Своє сподівання він висловив на прес-конференції з нагоди піврічної діяльності на посаді, – інформує Прочерк.

За словами Островського, з приводу відбудови театру він зустрічався і з підрядником, і з міністром, і з новообраним директором театру.

– Маю надію, що до кінця року буде вкритий дах і замінені вікна. Хоча, скажу вам одразу, що є замовник і розпорядник коштів, а управління культури туди не може впливати. Відомо, що близько 15 мільйонів коштів, виділених на театр (5 – з бюджету міста і 10 – з Державного фонду регіонального розвитку – ред), будуть освоєні. Я задавав питання підряднику щодо затримок робіт, то відповідь мене не повністю задовольнила, – сказав Олег Островський.

Островський каже, що зустрічався з новим керівником театру Петром Ластівкою, якого просив у зв’язку з оголошенням 2017 року роком Української Революції 1917-21 років, поставити якусь п’єсу за мотивами наших земляків відповідної тематики. І той обіцяв попрацювати над цим. Але це стосується більше творчої частини. Щодо коштів по відбудові театру, то він зустрічався і з міністром культури Євгеном Нищуком, і той обіцяв знайти механізми по залученню додаткових коштів.

– Дуже не хотілося б, щоб це був якийсь довгобуд, як всі інші заповідники і музеї, починаючи з «Золотої підкови». Я об’їхав область. Жоден із тих заповідників не добудований, не зданий в експлуатацію (зокрема, йдеться про незавершення будівництва комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького» – ред.)… – зазначив Островський.

Олег Островський навіть висловив радикальну думку, яку свого часу висловлював і депутат Черкаської міськради Павло Карась. Мовляв, будівля театру не має історичної цінності, тож його треба було б просто знести, а побудувати новий… на березі Дніпра.

– Це моя думка не як керівника галузі, а як простого громадянина, можливо, варто було б зробити аукціон, продати будинок і землю під ним? Виручені кошти пішли б у бюджет і ми мали б вже гроші на будівництво половини нового театру, який можна було б збудувати на березі Дніпра. Он в Сіднеї оперний театр на березі є їх візитною карткою. Це моя думка, думка людини, яка рахує гроші, – зазначив Островський.

Звісно, чиновник ще раз уточнив, що це його власна думка, а нині треба завершувати те будівництво, яке розпочати.

– І Ткаченко, і Овчаренко й інші кошти шукають. Але без потужної державної підтримки це дуже важко. Сподіваюся, дах і вікна зроблять і почнуться роботи всередині, – ще раз сказав він.

http://procherk.info/
черкаси драмтеатр ремонттеатру олегостровський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии