Черкаський міськвиконком спростив для закладів освіти та охорони здоров’я процес закупівлі товарів та послуг

Аби запобігти зупинці лікувального процесу в медичних закладах міста та забезпечити безперебійну роботу загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, виконавчий комітет Черкаської міської ради проголосував учора за виведення з-під закупівель через Єдиний тендерний комітет переліку товарів та послуг першої необхідності, – інформують у Черкаській міській раді.

Таким чином установи охорони здоров’я, школи та дитсадки зможуть самостійно і головне – вчасно, без зволікань, закуповувати актуальні для їх роботи товари та послуги вартістю до 200 тисяч гривень.

За словами секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького, підтримавши це рішення, члени виконкому дозволили лікарням, школам та дитсадкам здійснювати цю роботу більш швидко, ефективно та дієво. Таким чином для 16 міських закладів охорони здоров’я та 115 освітніх та культурних установ Черкас істотно полегшено та спрощено процес закупівель за бюджетні кошти в межах допорогових сум.

Доповідаючи по цьому питанню на виконкомі, директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод наголосила, що з відповідними клопотаннями напередодні до міської ради звернулись колективи освітньої та медичної галузей міста, пропозиції яких були враховані профільними департаментами при підготовці вищевказаного проекту рішення.

– Така ситуація виникла після нещодавнього рішення сесії щодо допорогових закупівель. У цьому проекті рішення виводяться з-під Єдиного тендерного комітету коди по товарам та послугам першої необхідності, щоб розпорядники коштів могли самі здійснювати відповідні закупівлі. До речі, заклади можуть самі обирати, закуповувати через систему “ProZorro” чи через прямі договори. Така процедура дозволена українським законодавством, – наголосила Ірина Іванівна.

Тоді як директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг  Черкаської міської ради Олег Стадник, розповів, що у його департаменті донині діяв наказ, за яким товари та послуги вартістю більше 50 тисяч гривень накуповувались  лише через систему “ProZorro”.

http://www.rada.cherkasy.ua/ua/
черкаси товаритапослуги закупівля освіта медицина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии