Анатолій Бондаренко вважає, що акція «Хабармен» має ознаки політичного замовлення (ФОТО)

У Черкасах продовжує набувати обертів конфлікт, пов’язаний із відміною міською радою допорогових закупівель у електронній системі “Прозорро”. Сьогодні представники громадських організацій, підприємці і волонтери організували автопробіг вулицями міста для привернення уваги громадськості до проблеми відсутності прозорості у витратах міського бюджету. Про це розповідає сайт Про все.

Хабармен-1
Хабармен-1

– У мене зараз дежавю про 2013 рік. Коли активісти намагаються щось змінити, а влада каже, що буде працювати по-старому. Сьогодні на засіданні виконкому було дозволено розпорядникам коштів робити закупівлі за прямими договорами. Ми не зможемо спитати у розпорядників, у якого постачальника і за яку суму вони купили, – обурюється член Черкаського виконкому Роман Ганзевич.

Хабармен-2
Хабармен-2

Його підтримав депутат міської ради Олексій Романов, який зазначив, що вже три роки триває нова історія України, але нічого не змінюється.

– Три роки потому ми бачимо, що основна вимога суспільства тоді, а саме – боротьба з корупцією, залишилась лише в деклараціях, на папері та у передвиборчих обіцянках. Країна відкочується назад. Це зрозуміло з реакції влади на протести. Вони називають активістів проплаченими маргіналами. Вони користуються тими ж методами, що і попередня влада. Наша головна вимога – щоб всі гроші розподілялись прозоро на відкритих аукціонах, – наголосив він.

Хабармен-3
Хабармен-3

Активіст Автомайдану Олександр Коськін у свою чергу зазначив, що акції, подібні до сьогоднішньої акції, перманентні.

– Зараз ми пройдемо в будинок міської ради і спробуємо поспілкуватися з можновладцями, а завтра під час сесії міської ради ми проведемо ще одну акцію та вручимо керівникам міста відповідні відзнаки, – оголосив подальші плани активістів громадський діяч.

Хабармен-4
Хабармен-4

По завершенню короткого брифінгу представники громадських, волонтерських організацій та підприємці рушили до приміщення міськради. Оскільки там не було міського голови Анатолія Бондаренка і секретаря Черкаської міськради Олександра Радуцького, протестувальники залишили в приймальні плакати з вимогами відновити допорогові закупівлі в “Прозорро” та наклеїли на дверях посадовців стікери із зображенням “Хабармена”.

Хабармен-5
Хабармен-5

Сам міський голова Черкас Анатолій Бондаренко вважає, що нинішня акція має замовний характер. Про це очільник міста повідомив в коментарі “Про все”.

– Ніхто не давав право клеїти наклейки на державних установах. Якби у цього хлопця було трошки мужності, і якби я був на місці, я б йому наклеїв їх на одне місце. Якщо він хоче пропіарити партію Саакашвілі, то хай їде в Грузію і разом з ним піарить. Щодо “Прозорро” можу сказати одне – хай Верховна Рада прийме закон один на всю Україну, і тоді це буде зрозуміло для всіх. Я вважаю, що в цій акції є слід політичного замовлення з будинку навпроти. Я бачу тут політичну площину, – зауважив мер Черкас.

Хабармен-6
Хабармен-6

Ще лаконічніше відреагував на акцію секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький, який залишив будівлю міськради за кілька хвилин до приїзду протестувальників.

– Я в шоу участі не беру – мені працювати треба, – зазначив Олександр Романович  у коментарі нашому кореспонденту.

http://provce.ck.ua
черкаси автопробіг хабармен прозорро
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии