
Екологічний та соціальний вплив Канівської ГАЕС оцінюють міжнародні експерти
Звіт щодо "Оцінки екологічного та соціального впливу" щодо Канівської гідроакумулюючої електростанції готується нині спільно з міжнародними фахівцями. Документ буде відповідати всім міжнародним стандартам. Про це повідомив заступник генерального директора ПАТ “Укргідроенерго” з перспективного розвитку Юрій Литвиненко в інтерв’ю «gazeta.ua».
За словами Юрія Литвиненка, законодавство не передбачає повторної державної екологічної експертизи проекту.
«На це немає законодавчих підстав. Позитивний висновок державної експертизи на оновлений проект “Укргідроенерго” отримали ще у березні 2013 року від "Укрдержбудекспертизи". Окрім цього, ми добровільно надали матеріали в Мінекології для проведення експертизи. В жовтні 2013 року міністерство надало позитивний висновок» – зазначив Юрій Литвиненко.
Юрій Литвиненко також зазначив, що навколо проекту розповсюджується багато неправдивої інформації.
«Плітки і міфи не мають нічого спільного із реальністю. Візьмімо рівень радіоактивного забруднення. У мулі водосховища радіоактивність не перевищує 1,5-3% від норми, і цей рівень не зміниться. Дніпро забезпечує питною водою дві третини населених пунктів України, або 35 млн мешканців. Чи розглядався би проект, якби був хоч якийсь ризик для мільйонів? Маячня!» – зауважив заступник генерального директора “Укргідроенерго”.
Топ-менеджер зауважив, що на території майбутнього будівництва відсутні ділянки природно-заповідного фонду, в тому числі – із грабовим, дубовим або буковим лісом.

Канівська ГАЕС
Фото: ФОТО надане ПАТ ”Укргідроенерго”
“Якщо десь є незаконні вирубки, то це не на нашій території. Канівська ГАЕС не має до цього жодного відношення”, – підкреслив Юрій Литвиненко.
Він також відмітив, що землі природно-заповідного фонду, що знаходяться поруч, вже перерозподілені через незаконні схеми.
“Хтось пригледів і землю, відведену під будівництво ГАЕС. Хочу попередити всіх, кому пропонують ділянки. Вас обманюють! Землю вже давно виділено ПАТ "Укргідроенерго", з правом постійного користування”, – відмітив Юрій Литвиненко.
“Законослухняні громадяни і патріоти краю чудово розуміють – новий проект, по-перше, збереже унікальний ландшафт у власності держави, а по-друге, підніме Канівщину, дасть роботу, допоможе розбудувати дороги та інфраструктуру”, – підкреслив заступник гендиректора ПАТ “Укргідроенерго”.