• Головна
  • Мешканці будинку обурилися намірами поліклініки Фотоприладу розмістити в їхньому підвалі зубопротезну лабораторію
14:40, 25 листопада 2016 р.

Мешканці будинку обурилися намірами поліклініки Фотоприладу розмістити в їхньому підвалі зубопротезну лабораторію

Перенесення з поліклініки Фотоприладу до підвалу будинку №325 по бул. Шевченка зубопротезної лабораторії викликало неабияке занепокоєння у мешканців цього будинку, які сьогодні зранку зібралися біля 3-го під’їзду, щоб привернути увагу до цього, як на їхню думку, незаконного будівництва, – розповідає ВиЧЕрпно.

– Кілька тижнів тому ми побачили, як на нашому будинку, біля першого під’їзду, почали монтувати величезні кільця під труби на рівні 9, 8 та 7 поверхів, а їх усього буде три такі величезні труби. Виявилося, що це міська стоматологічна поліклініка переносить з поліклініки Фотоприладу, де у них зубопротезний цех, у підвал нашого будинку це виробництво, – пояснює власник аптеки на 1-му поверсі цього будинку Олександр Гафіяк.

Лабораторія-1

Лабораторія-1

Лабораторія-2

Лабораторія-2

Його, як і інших жителів будинку, непокоїть, що у проекті, який їм показало керівництво стоматполіклініки, відсутнє погодження екологів, тому вони переживають, що від виробництва зубних протезів можуть бути шкідливі викиди. Щоб переконатися, чи буде шкідливим це виробництво, чи ні, мешканцями будинку були зроблені відповідні запити до екологічної інспекції, проте, за їхніми словами, стоматполіклінка не пішла їм назустріч і не захотіла чекати офіційних висновків, а продовжила роботи.

– Нас не почули, позавчора вони в третьому під’їзді зірвали замки на дверях, що ведуть на покрівлю. Ми викликали поліцію, вони зафіксували ситуацію. А вчора вони вже зрізали двері, але тем вже вони самі викликали поліцію, – розповідає Олександр Гафіяк.

Лабораторія-3

Лабораторія-3

Це старий будинок, і він уже тріщить по швах від тих робіт, які здійснюється стоматполіклінікою.

– Я живу в цьому будинку від самого його зведення, а йому вже 37 років, він старий. А вони тут кувалдами лупили, порушуючи каналізацію і водопостачання, не жаліли нічого, – розповідає мешканка квартири на другому поверсі Ніна Сокур і показує, що у неї на кухні навіть плитка почала відставати через ці роботи.

Лабораторія-4

Лабораторія-4

А ще, переконані мешканці багатоповерхівки, робота цих витяжок супроводжуватиметься страшним шумом.

– Вони збираються поставити на покрівлі величезні витяжки, які будуть шуміти. Ці всі труби буде «теліпати» на нашому будинку, а діти нюхатимуть всю цю хімію, – обурюється ще одна мешканка будинку Алла Пономаренко.

Лабораторія-5

Лабораторія-5

До того ж, говорять люди, при роботі з такими небезпечними речовинами, які використовуються при зубопротезуванні, мають бути дотримані певні норми, які, на їхню думку, порушені.

Поліклініка спочатку  мала домовитися з мешканцями будинку, а вже потім починати будь-які роботи, переконаний власник квартири будинку по бульв. Шевченка, 325 Микола Стряхілєв.

Не повинні, а всі дозвільні документи у них є, запевняє головний лікар Черкаської міської стоматологічної поліклініки Ірина Щепачова:

«Ми всі з вами є співвласниками: стіни, покрівля, підвал належать всім. Тому, коли постало питання проведення цих мереж, ми запитали, яку і в кого дозвільну документацію ми повинні отримати. Нам сказали, що ми повинні отримати в дозвільному центрі документ на дозвіл робіт, коли буде проведена експертиза проекту. Після експертизи ми отримали дозвіл. Далі, щоб не порушити стіни, щоб це було безпечно, ми повинні були отримати погодження у СУБі. Далі ми запитали в юриста, чи повинні ми отримати ваш дозвіл, тобто кожного мешканця будинку. На що нам відповіли, якщо це ОСББ, то потрібно отримати їхній дозвіл, а якщо ні – то це власність міста, тому кожного з вас ми і не запитали. Але коли виникла проблема, ми зустрілися з вами, все розповіли і показали всю документацію».

Лабораторія-6

Лабораторія-6

Лабораторія-7

Лабораторія-7

Більше того, головний лікар переконує, що це не цех, а невеличка лабораторія, у роботі якої не будуть використовуватися такі небезпечні речовини, як амальгама.

Проте мешканці не погодилися з цими доводами і відзначили, що згідно проекту в них буде там ще й пральня, що суперечить нормам ДБН, адже вона повинна розташовуватися в окремому комунальному приміщенні. Окрім того, немає погодження від пожежників та екологів, а їхні підписи обов’язкові, вважають люди, перед тим як нести проект на погодження до головного архітектора міста.

– Санітарні норми повинні бути виконані перед введенням в експлуатацію, – відповів заступник головного лікаря по медичній частині Кирило Мінаєв та додав, що на прання спецодягу у них укладений договір з іншою фірмою.

Проте мешканці будинку настільки емоційно почали реагувати на пояснення головного лікаря і його заступника, що почали навіть викрикувати, що «тут буде другий Чорнобиль», або ж у них «під носом побудують крематорій».

Зрештою, кожна зі сторін залишилася при своїй думці…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #шевченка325 #фотоприлад #зубопротезналабораторія #підвал
Оголошення
live comments feed...