Через 15 років сварок сусіди таки вгамували черкаського Плюшкіна

15 років черкащанин збирав непотріб зі смітників та складував його у підвалі багатоквартирного будинку. Пляшки, целофан, дошки, зламані речі. На його думку, вони мали або знадобитися, або принести копійчину. Весь цей час він ігнорував скарги сусідів, а зі своїм скарбом погодився розлучитися, лише коли йому поставили ультиматум. Про генеральне прибирання, якого сусіди чекали роками, дізнавався сайт vikka.ua.

Сморід, бруд і темрява. У такому стані підвал одного з під’їздів по Гагаріна, 27. Три дні поспіль робочі виносять звідти мотлох, що накопичувався роками. Жагу до збирання всього, що гіпотетично могло б знадобитися, проявив співмешканець власниці однієї з квартир будинку Василь. Сусіди кажуть, що зі звичками місцевого Плюшкіна борються багато років, але він усі скарги до цих пір ігнорував.

Плюшкін-1
Плюшкін-1

"Колишній начальник ЖБК як не намагався вмовити Василя прибрати мотлох з підвалу, все марно. Тягнув туди усе підряд. Закидав непотребом підвал так, що до кранів не добратися. Підвалом же мають право користуватися усі сусіди, та через сморід перебувати там неможливо", – розповідає мешканець будинку Ігор Михайлович.

Питання генерального прибирання у приміщенні рушило з мертвої точки, коли сусіди вирішили створити ОСББ.

"У серпні ми провели збори та створили об’єднання. Коли я приймала будинок, то перевірила підвал і жахнулася його станом. Василь тут не прописаний, не несе ніякої відповідальності за стан будинку. Тоді я йому сказала, що мене за цей підвал будуть штрафувати санстанція, пожежники та інші служби, а я, у свою чергу, буду штрафувати його", – говорить голова правління ОСББ "Гагаріна, 27" Любов Буханцева.

Плюшкін-2
Плюшкін-2

Василь опирався, а потім таки погодився розстатися зі своїм "багатством". Наразі він разом з робочими виносить все, що натягав за весь час.

"У мене дуже мала пенсія. Тож я і збирав пляшки та целофан, щоб здавати на переробку", – пояснює свої дії власник купи сміття.

Плюшкін-3
Плюшкін-3

За підрахунками голови правління ОСББ, вивезення сміття обійдеться власникам будинку приблизно у 700 гривень.

"Однією вантажівкою це все не вивезеш. Доведеться наймати щонайменше дві. З Василя гроші взяти проблематично, тож буде відпрацьовувати. Білити підвал, наприклад. У нас ще багато роботи", – каже вона.

Плюшкін-4
Плюшкін-4

Зазвичай сміття виносять з дому, але є непоодинокі випадки, коли люди тягнуть мотлох зі смітників додому.  Це не просто захоплення чи звичка, а психічний розлад. Його називають синдромом Діогена. Він з’являється у людей похилого віку і проявляється у прагненні накопичувати непотрібні речі, що вже вийшли з ужитку. Більш за все до нездорового накопичення схильні дуже ощадливі, яким довелося жити в роки гострого дефіциту. Найчастіше від цієї риси страждають родичі та сусіди "колекціонерів".

http://vikka.ua
черкаси гагаріна27 плюшкін василь сміття
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии