Черкаський громадський бюджет лідирує в Україні

Цього року черкащани отримали найбільшу суму на бюджети з розрахунку на одного жителя. Активність містян теж виявилася найвищою в Україні.

Підводячи підсумки, та вітаючи 9-тьох переможців у номінації «великі проекти» та 17-тьох у номінації «малі проекти» мер Черкас Анатолій Бондаренко зауважив, що для обласного центру це був дійсно грандіозний проект. Адже на втілення ініціатив містян піде 10 мільйонів бюджетних коштів. Нагадаємо, що торік у бюджет закладалося 5 мільйонів і їх витратили на 6 проектів, – розповідає Нова Доба.

Бюджет-1

Пропонували шибеницю і нудистський пляж, виграли – спорткомплекси і дитячі майданчики

Нагадаємо, що Черкаси стали «піонерами» в онлайн-голосуванні за громадський бюджет та одним із трьох міст України, яке запровадило таку новацію минулого року. Разом із Черніговом та Луцьком наш обласний центр долучився до ініціативи, яка практикується більш ніж у 1 500 містах на всіх континентах Землі, де жителі самі вирішують, на що спрямувати бюджетні кошти. Цього року  кількість поданих заявок удвічі перевершила минулорічну (108 проти 56-ти). До того ж автори виявили неабияку фантазію, пропонуючи не лише облагородження зон відпочинку, роботи щодо ремонту тротуарів, доріг та естетичного облаштування міста, а й створення нудистського пляжу чи встановлення шибениці в центрі Черкас.

− Голосування за громадський бюджет тривало з 1 по 14 листопада. Віддати свій голос можна було двома способами: на сайті Черкаської міської ради у розділі Громадський бюджет. Хочу зауважити, що ідентифікація відбувалась через BANK ID, в тому числі за допомогою системи Приват-24 та електронно-цифрового підпису. Також можна було підтримати один з чотирьох проектів традиційним «паперовим» голосуванням. Для цього обладнали дільниці у приміщенні Черкаської міської ради, Придніпровського та Соснівського райвиконкомів. При собі необхідно було мати лише паспорт та ідентифікаційний код. А у випадку, якщо адресою реєстрації у паспорті є не м. Черкаси, то ще мати при собі інший документ, що підтверджує місце перебування, роботи, навчання чи служби у місті Черкаси, − прокоментував голова координаційної ради по втіленню в життя Громадського бюджету міста Черкас Роман Жовнір. – Вперше був запроваджений поділ на великі і малі проекти, щоб дали локальним ініціативам містян позмагатися за фінансування.

Нагадаємо, що торік, громадські активісти вказували на певні недоліки у обранні проектів-переможців. Так, громадський активіст Андрій Ведула відзначав, що до переможців потрапили проекти, що вирішують комунальні питання, які можна було б «провести» і через міський бюджет.

(Нагадаємо, що торік проектами переможцями стали:

– облаштування ігровим обладнанням дитячого садка №18 «Вербиченька»;

– встановлення спортивного обладнання для дитячого садочку №35;

– створення спортивної зали імені Сергія Амброса;

– ремонт дитячого садка №83 «Лiсова казка»;

– облаштування тротуарною плиткою подвір’я Черкаської гімназії №9 ім. О.М.Луценка;

– благоустрій алеї парку першої міської лікарні.)

Водночас, голова черкаського осередку Цивільного корпусу «Азов» Дмитро Кухарчук в інтерв’ю журналістам «Громадське ТБ Черкаси» заявляв, що деякі проекти перемогли в голосуванні з допомогою адміністративного ресурсу, оскільки він помітив людей, які фіксували голосуючих із певних навчальних закладів і лікарень.

Слід зауважити, що цього року на підведенні підсумків голосування та оголошенні переможців теж виникла суперечка щодо того, чи мають право проекти, що виграли торік, знов отримувати державну підтримку. Так, один із авторів проектів, що не набрав необхідної кількості голосів, обурювався щодо другої поспіль перемоги Черкаської гімназії №9 ім. О.М. Луценка. Минулого року у навчальному закладі облаштували тротуарною плиткою подвір’я, а цьогоріч планують створити сучасний спортивний майданчик для учнів гімназії та жителів району (перший проект – 600 тисяч гривень, другий − 768 000 грн). Слід зауважити, що саме проект створення комфортних умов для заняття футболом, гандболом та баскетболом на спортмайданчику гімназії №9 набрав найбільшу кількість голосів – 1 517. Хоч і не став наймасштабнішим. Найбільш дорогі з 9-ти проектів-переможців – дитяче містечко «Країна мрій» по вулиці Сумгаїтська, 57 (1 мільйон гривень, 1 512 голосів), облаштування заїзду спецавтотранспорту, стоянки автомобілів для людей з обмеженими можливостями та пішохідної зони КЗ «Третя Черкаська міська лікарня «ШМД» ЧМР по вул. Самійла Кішки, 210 (999 199 грн, 1 071 голос) та спортивно-оздоровчий майданчик та ігровий комплекс у Південно-Західному районі.

− Громадський бюджет цікавий тим, що до нього можна подати ті проекти, які за кошти міського бюджету нереально реалізувати, − коментує директор Черкаської міської гімназії №9 Ірина Топчій. – Зазвичай гроші виділяються під більш нагальні потреби. А тут ми маємо можливість більше розвинути чи удосконалити школу. Минулого року ми подали на облагородження подвір’я школи – асфальт був у дуже поганому стані, діти там падали, травмувалися. А сьогодні в нас там уже гарна «вишиванка» (орнамент із тротуарної плитки). Цього ж року ми будемо будувати «з нуля» на території біля школи майданчик для гри в футбол, баскетбол і ручний м’яч. Майданчик буде сучасний, з трибунами, огороджений, щоб м’яч не летів на інших дітей. Для закладу, в якому навчаються 1 400 дітей це дуже важливо.

Розповідаючи про строки реалізації попереднього проекту Ірина Топчій зазначає, що в листопаді було голосування, а вже першого вересня діти мали можливість прийти на оновлене подвір’я.

Проекти громадського бюджету на 2017 рік мають бути реалізовані до 2018 року. Що ж до проекту майданчику, то, за словами Ірини Топчій, він був готовий у адміністрації заздалегідь.

Альтанка для бездомних та пам’ятний знак жертвам СНІДу

Якщо проекти гімназії №9 успішно виграють кошти громадського бюджету вже другий рік поспіль, то от представники ЧБО ВО ЛЖВ «Від серця до серця» минулоріч голосів не добрали. Проте цього року подалися відразу з двома проектами: «Альтанка добра» по вулиці Рєпіна, 12/1 (місце для збору та надання гарячого харчування безпритульним, вартість – 40 000 грн, 166 голосів) та пам’ятний знак у формі червоної стрічки, як символ солідарності з ВІЛ-позитивними людьми (вартість – 15 000 грн, 107 голосів). І обидва проекти здобули фінансування, опинившись серед 17-тьох переможців.

− «Альтанку добра» ми подавали і в минулому році, але вона не витримала конкуренції з великими проектами. Але ми рук не поклали, надії не втратили, подали і цього року та перемогли, − розповідає член команди по підготовці проекту, менеджер ЧБО ВО ЛЖВ «Від серця до серця» Марина Здоровець. – Що ж до пам’ятного знаку, то ми потребували у місті такого місця, де змогли б проводити заходи. У підготовці нічого дуже складного не було, хоч робота це і кропітка – створення та затвердження ескізу, консультації з будівельниками та КП «Дирекція парків», оскільки пам’ятник буде розміщений у парку Сосновий бір, підбивали приблизний бюджет. Проте, при подачі заявки є проектна форма, у якій чітко прописуєш ідею, мету, мотивацію.

Автори планують тримати «руку на пульсі» виконання проектів.

− Звісно, повністю процес від нас не залежить, але ми будемо намагатися співпрацювати з міською владою, що втілити їх якнайшвидше і якнайкраще, − коментує член правління ЧБО ВО ЛЖВ «Від серця до серця», один з авторів проекту Олексій Петров.

Активні жінки та гендерна рівність серед авторів

Програма громадський бюджет розрахована на 5 років, тож у черкащан, що не дібрали голосів, або не встигли подати власні проекти ще є час надолужити згаяне. Що ж до цього року, то кількість проектів-переможців збільшилася в 4 рази (26 проти 6-ти). Вдвічі активнішими були і черкащани під час голосування. Тож якщо минулоріч максимально проект-переможець набрав 678 голосів, то цього року – 1 500.

Слід зауважити, що черкащани мало користувалися можливістю голосувати за 4 проекти одночасно. Половина жителів проголосували лише за 1 проект і лише 25% містян скористалися наданою можливістю в повній мірі. Активнішими при голосуванні виявилися жінки (вони склали дві третини від голосуючих), проте серед авторів проектів панувала гендерна рівність. Найактивнішими виявилися голосуючі у віці від 31 до 40 років, а найбільш активними голосуючі були, традиційно, в останні кілька днів перед закриттям дільниць.

Бюджет-2
Бюджет-3

− Одночасно з Черкасами голосування відбувалося у Львові, де проголосувало 758,7 тисячі містян за проекти вартістю 16 мільйонів гривень та Житомирі, де бюджет склав 9,1 мільйона гривень, а долю «громадських грошей» вирішувало 268 тисяч містян. Проте в розрахунку на кількість населення, черкащани виявилися активнішими за львів’ян і житомирців і кількість грошей у розрахунку на 1 людину в нас теж виявилася найбільшою, − підсумувала директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган. – Цього року переможців визначали серед проектів за кількістю отриманих голосів у межах до 300 тис грн в межах суми 2,5 млн грн та серед проектів вартістю від 300 тис грн до 1 млн грн у межах суми 7,5 млн грн при загальному бюджеті у 10 мільйонів. Наступного року можливостей для черкащан буде удвічі, а то й утричі більше.

Цьогоріч одним із переможців 9-ти великих проектів громадського бюджету стала інформаційна система для запису до лікаря он-лайн у міських поліклініках та лікарнях за допомогою веб-сайту, мобільного додатку та інтерактивної дошки в поліклініці та через телефон. Бюджет проекту – 600 тисяч гривень. За ініціативу проголосувало 758 черкасців.

http://novadoba.com.ua/
черкаси громадськийбюджет проекти-переможці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Кримінал
Незаконну порубку здійснювали троє жителів Чорнобаївського району, поліція виявила близько 120 дерев дубу та ясену, бензопили, сокири, та легковий автомобіль. Під час відпрацювання лісових масивів працівники поліції Чорнобаївського району виявили трьох осіб, які здійснювали незаконну порубку лісу. Жодних дозвільних документів на заготівлю деревини чоловіки не надали, повідомили в ГУ НП у Черкаській області. На місці події поліцейські виявили близько 120 св...
Суспільство
На підтримку аграріїв Уряд заклав 4 мільярди гривень у Бюджеті-2020. Кредити на купівлю землі надаватимуть під 3-5% річних. Ліміт кредиту — 5 мільйонів, повідомили в ОДА. Задля підтримки дрібних фермерських господарств додатково передбачено 240 мільйонів для держгарантій за кредитами. Читайте також: У Черкаському національному університеті відкрили нове футбольне поле.
Суспільство
У Черкасах презентували нову техніку, придбану за кошти міського бюджету для  КП "Черкаситеплокомуненерго". Зокрема, продемонстрували новий рециклер німецького виробництва, який допомагає здійснювати ремонтні роботи на міських магістралях. Він працював на ділянці дороги по вул. О.Дашкевича, 1, повідомили в мерії. «У рецикльований асфальт додається бітум, і за допомогою пушки виготовляється новий асфальт. Звичайно, великі дороги ним ремонтувати не можна, ал...
Суспільство
Сьогодні, 20 листопада, розпочався прийом пропозицій слоганів до майбутнього бренду Черкащини. Триватиме конкурс до 6 грудня включно. Для тих, хто має ідеї – це чудова можливість увійти в історію Черкащини, кажуть в ОДА. Основні критерії до слогану: не більше 4-х слів; українською мовою (бажано переклад англійською мовою); характеризує регіон; передає харизму Черкащини та розкриває її невідомі, цікаві, оригінальні сторони; легко запам’ятовується; продовжу...
Суспільство
23 листопада в Україні минають 86-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. В обласному центрі на Соборній площі проведуть жалобні заходи, аби вшанувати пам’ять невинно загиблих в роки голодоморів. Початок о 15.30, повідомили в мерії. О 16.00 відбудеться вшанування пам’яті померлих загальнонаціональною хвилиною мовчання та запалення свічки пам’яті на знак скорботи. Черкащан запросили долучитись до загальноміських заходів, як спільно — у середмісті Черкас, т...
Суспільство
21 листопада буде заборонено рух транспорту вулицею Івана Франка між вул.Кавказькою та пров.Тодося Осьмачки. У цьому місці Черкаський РЕМ буде проводити роботи із заміни повітряної лінії електропередач. Черкасиобленерго має встановити необхідні дорожні знаки, схеми об'їздів та огородження, повідомили в мерії. Рух буде заборонено з 8.00 до 18.00.
Суспільство
Від 20 листопада додається 57 нових ділянок, де працюватимуть прилади TruCAM.  «Усього на дорогах України працюватиме 115 приладів TruCAM, а вимірювання здійснюватиметься на 186 ділянках», — повідомив Олексій Білошицький, заступник начальника департаменту патрульної поліції. З початку використання TruCAM у жовтні 2018-го патрульні притягнули до відповідальності понад 350 тисяч порушників. Олексій Білошицький нагадав підходи, згідно з якими здійснюється фік...
Суспільство
У Черкаському національному університеті відкрили нове сучасне футбольне поле зі штучним покриттям. Будівництво стало можливим завдяки співфінансуванню із державного бюджету та інших джерел, повідомили у черкаському відділенні НОК. На урочисте відкриття футбольного поля запросили голову відділення Національного оліміпйського комітету України в Черкаській області Андрія Більду. Він відзначив необхідність створення сучасних умов для занять спортом для студен...
Суспільство
У четвер, 21 листопада, у Черкасах та районах області лунатимуть електросирени. У зв’язку з перевіркою працездатності електросирен звукового оповіщення цивільного захисту з 9.00 до 13.00 у Черкасах  лунатимуть електросирени. Перевірку здійснюватимуть працівники Черкаської філії ПАТ «Укртелеком» спільно з управлінням цивільного захисту департаменту ЖКК міської ради та з управлінням цивільного захисту ОДА, повідомили в мерії. Прохання до всіх жителів міста:...