Місцевий художник вкупі з мистецтвознавцем вирішили на власний розсуд поліпшити фонтан біля ЦДЮТ (ФОТО)

“Це не хуліганський акт. Це – мистецька акція”. Так пояснює свій вчинок художник Олександр Дувінський. Сьогодні в Черкасах він обмалював фонтан із янголятами, який недавно встановили на площі перед Центром дитячої та юнацької творчості, – розповідає ІнфоМІСТ.

 – 21 століття… Не було ні ренесансу, ні модерну, нічого такого!? – обурюється Дувінський. – Найголовніше в іншому. Ми зі складнощами збираємо гроші для поранених. А на фоні війни у нас відбувається така погань. Нехай фонтан коштує 120 тисяч. Але не коштує прокладка комунікацій 280 тисяч. Я сам іноді займався будівництвом, тому прекрасно розумію, як можна “гратися” з кошторисом.

Ще до початку своїх дій він повідомив, що свою акцію найменував "Допоможи корупціонеру". Обґрунтовує він це тим, що чиновники “не дуже толково виправдовують такі великі кошториси”.

Акція-1
Акція-1

– Мені як художнику образливо, що не я беру участі в цьому розпилюванні грошей. Його (фонтан – ред.) можна оцінити і в три гривні, і в три мільйони. У такий спосіб я хочу запропонувати їм свої послуги художника. Зараз ані комунікацію не треба прокладати, нічого непотрібно. Це не хуліганський акт. Це мистецька акція.

Акція-3
Акція-3

Останні слова, запевняє він, може обґрунтувати мистецтвознавець Наталія Вернидуб. Жінка каже, що фонтан став “останньою краплею”.

– За останні півроку мене обурює те, що відбувається у візуальному просторі міста. Загадили практично кожен куточок якимись красотами на кшталт урн із гербами міста, жовтих кулеподібних клумб, перегородили тротуари, біля пам’ятника Шевченка стоять ці урни, розмальовують якісь камінючки… Немає загальної концепції розвитку міста у візуальному плані. Не можна знайти відповідальну людину за кожну витрачену копійку. Звісно, що останньою краплею став цей фонтан, – обурюється жінка.

Після цього вона разом із Олександром Дувінським почала зрізати плівку з янголят на фонтані. Потім художник узяв фарби і почав розмальовувати фонтан. На це відреагували містяни. Одні підтримували його дії та говорили, що цей фонтан – несмак. Решту обурювали його дії. Жінки кажуть, що дітям фонтан подобався.

Згодом на площу приїхали патрульні. Вони хотіли відвезти Дувінського у відділок для з’ясування обставин та пояснювали це тим, що він чинить хуліганські дії.

– Чому я маю кудись їхати? Хуліганські дії – це встановлення цього фонтану, – відповів художник. Він сказав, що, згідно документів, фонтану тут немає, а патрульним порадив розбиратися на місці. Поки правоохоронці пішли у приміщення ЦДЮТ, щоб дізнатися, на чиєму балансі фонтан, Дувінський та Вернидуб поїхали. Ще за кілька хвилин на місце події приїхала слідчо-оперативна група. Експерт фотографував розмальований фонтан. Від коментарів правоохоронці відмовилися.

Виданню ІнфоМІСТ пізніше стало відомо, що правоохоронці поїхали до Дувінського додому.

infomist.ck.ua
черкаси цдют фонтан мистецькаакція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии