• Головна
  • Черкаські підприємці висловилися проти підвищення мінімальної зарплати
10:40, 14 листопада 2016 р.

Черкаські підприємці висловилися проти підвищення мінімальної зарплати

Необґрунтоване навантаження на фонд оплати праці поглибить кризові явища та інфляційні процеси в економіці держави, упевнені черкаські підприємці. У листі до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана вони запропонували збільшувати мінімальну зарплату поступово згідно із зростанням ВВП та обсягу споживання на внутрішньому ринку.

Коаліція Громадських організацій малого та середнього бізнесу м. Черкаси оприлюднила офіційний лист до Володимира Гройсмана, в якому закликала поки що відмовитися від двократного збільшення мінімальної заробітної плати до 3 200 гривень, – розповідає Діловий регіон.

Підприємці наголошують, що схвально сприймають заходи, спрямовані на підвищення життєвого рівня усіх громадян нашої країни, однак зауважують, що рішення ухвалено поспіхом, без економічного обґрунтування, врахування обсягу споживання на внутрішньому ринку, розрахунку економістів, обговорення та консультацій з підприємницьким середовищем.

За словами підприємців, підвищення мінімальної зарплати спричинить зростання цін на продукцію, що призведе до зниження попиту та реалізації. Крім цього, підприємцям доведеться платити удвічі більше податків за себе та найманих працівників, що в нинішній економічній ситуації зажене бізнес у тінь. А на тих, хто вже зараз працює нелегально, підвищення мінімальної зарплати жодним чином не вплине і сприятиме розвитку тіньової економіки.

Натомість підприємці пропонують поступово збільшувати мінімальну зарплату, починаючи з 20-30%, переглянути ставки податків та зборів, передбачити перерозподіл витрат роботодавця на оплату праці, активізувати роботу щодо легалізації тіньового бізнесу тощо.

«Будь-які нововведення можуть мати неоднозначні наслідки. І ми готові долучитися до обговорення подібних ініціатив, пропонуємо свою безпосередню участь у їхній детальній розробці та втіленні. Але це не можна робити пожежними темпами!» – відзначила Голова ЧМПО ЧОП «Солідарність» Ольга Ракова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаськіпідприємці #мінімальназарплата #підприємціпроти
Оголошення
live comments feed...