• Головна
  • Податкова інформує, що змінилася звітність з ЄСВ за жовтень 2016 року
13:10, 2 листопада 2016 р.

Податкова інформує, що змінилася звітність з ЄСВ за жовтень 2016 року

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома страхувальників – роботодавців, що наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016  № 813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» (далі – наказ № 813) внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Додатку 2 і Додатку 4.

Наказ № 813 зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за № 1290/29420 та набрав чинності 18 жовтня – з дня його офіційного опублікування («Офіційний вісник України» № 80).

Оскільки наказ № 813 набрав чинності в жовтні п.р., то звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (Додаток 4) за жовтень 2016 року страхувальники – роботодавці будуть подавати по строку 20 листопада за зміненою формою.

Нагадуємо, що з 1 травня по 30 листопада 2016 року розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати становить 1 450 гривень. Відповідно розмір мінімального страхового внеску з 1 травня до 30 листопада становить 319,00 грн. На рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи. Максимальна величина доходу у вище вказаному періоді, на яку потрібно нараховувати ЄСВ дорівнює  3 6250 грн. Максимальний розмір нарахованого ЄСВ – 7 975 грн або 3 048,63 грн при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

З 1 грудня 2016 року розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати становитиме 1 600 грн. Отже, з 1 грудня розмір мінімального страхового внеску зросте до  352 грн. Збільшиться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до 40 000 грн. Збільшиться до 8 800 грн. максимальний розмір нарахованого єдиного внеску, а при нарахуванні внеску на  зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа, він становитиме 3 364 грн.

Тепер – відповіді на типові запитання щодо звітності роботодавців, підприємців, самозайнятих осіб:

За якою формою подають річний звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску  ФОП, які є платниками єдиного податку, та одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність?

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність, подають звіт самі за себе: до 10 лютого року, наступного за звітним періодом, за формою згідно таблиці 2 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 та до 1 травня року, наступного за звітним періодом, за формою згідно таблиці 3 додатка 5 до Порядку № 435.

У який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску ФОП – платники єдиного податку без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (роком). Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями із зазначенням типу форми «початкова».

Звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. При цьому, в разі самостійного визначення бази зарахування єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним роком. Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

У який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.   Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно таблиць 1, 4 додатка 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

Чи подає річний звіт та сплачує єдиний внесок демобілізована ФОП, яка застосовує загальну систему оподаткування і не є роботодавцем?

Фізична особа – підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування і не є роботодавцем, протягом 10 днів від дня її демобілізації подає до контролюючого органу заяву щодо звільнення від виконання своїх обов’язків та копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, подає річний звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску за себе та сплачується єдиний внесок (у разі, якщо було отримано дохід (прибуток) від здійснення відповідної діяльності). За невиконання обов’язків платника єдиного внеску, передбачених п. 2 ст. 6 Закону № 2464, така фізична особа – підприємець відповідальності не несе, штрафні та фінансові санкції не застосовуються.

За який звітний період та в який термін подається звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності страхувальника?

Страхувальник, у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, зобов’язаний подати до дати зняття з обліку звіт за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаськаподаткова #звітністьзажовтень #зміниузвітності
Оголошення
live comments feed...