• Головна
  • Лише в шести медичних закладах міста збір коштів від пацієнтів відбувається через благодійні організації
16:30, 1 листопада 2016 р.

Лише в шести медичних закладах міста збір коштів від пацієнтів відбувається через благодійні організації

Понад 2 мільйони зібрав за 9 місяців Черкаський міський пологовий будинок, а Черкаська міська стоматологічна поліклініка – понад мільйон. 1 листопада на прес-конференції експерти Інституту аналітики та адвокації презентували аналіз роботи благодійних організацій, які працюють на території медичних закладів Черкас, – розповідає Вікка.

Із медичних закладів міста, які були досліджені, на території лише шести відбувається збір коштів від пацієнтів саме благодійними організаціями. Це КЗ "Черкаський міський пологовий будинок "Центр матері та дитини" ЧМР, КЗ "Черкаська міська стоматологічна поліклініка ЧМР", КНП "Черкаська міська інфекційна лікарня" ЧМР, КЗ "Черкаська обласна лікарня ЧОР", Черкаський обласний кардіологічний центр та КЗ "Черкаський обласний онкологічний диспансер".

Як зазначила аналітик громадянської мережі "Опора" Марина Макуха, цікавим є те, що Черкаський обласний кардіологічний центр, який співпрацює із благодійною організацією "Благодійний фонд "Від серця до серця 2014" уже двічі відмовився надати договір, який, за їх словами, чинний із 4 серпня 2015 року. Така відмова лише дає приводи здогадуватися про можливі причини цього.

"Окрім того, офіційний керівник благодійної організації відмовляється від своєї причетності до фонду і запевняє, що не має до нього жодного відношення, адже вона "лише допомагала під час його створення". Тому діяльність цієї організації на території кардіологічного центру залишається незрозумілою", – зазначає Марина Макуха.

Про досвід співпраці свого медичного закладу з благодійним фондом розповідає головний лікар пологового будинку №1 Володимир Зеленько. Він констатує: мізерні кошти, які виділяє держава, не покривають витрат на лікування і харчування хворих. Так, до прикладу, доба перебування пацієнта у закладі наразі складає 8-10 гривень, чого абсолютно недостатньо ні для матері, ні для дитини.

"Якщо говорити про вагітну, то приходячи до нас уперше, їй надають інформацію про можливість забезпечення себе витратними матеріалами та медикаментами. У майбутньої мами є 9 місяців, тож вона має час усе зібрати. Є другий варіант, коли ми звертаємося до аптек, щоб там підготували вже готові набори. Вони є обов’язково запакованими і до них додається чек. Пацієнти можуть піти і купити такий набір. Третім варіантом є співпраця з благодійним фондом, який опікується пацієнткою", – розповідає Володимир Зеленько.

Співпрацю з благодійними фондами вважає корисною і директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Олег Стадник.

"41 мільйон торік отримав пологовий будинок із державного бюджету. Після того, як видатки розподілили, на медикаменти і пологовий будинок залишися 200 тисяч. Виходить, що на добу перебування пацієнта у закладі передбачено 3 гривні 60 копійок. Завдяки співпраці з фондом доба перебування зросла до 48 гривень, а цьогоріч – до 77 гривень", – зазначає головний медик міста.

Чиновник розповідає: аби зробити збір коштів прозорим, у медичних закладах встановили термінали.

"Спочатку департамент охорони здоров’я зобов’язав усі заклади мати касові апарати – з готівкою повинна працювати окремо визначена людина. Тоді виникла проблема: пацієнти не хотіли іти в адміністративний корпус і шукати цю людину, щоб здійснити проплату, і йшли по старому шляху. Тоді ми вирішили встановити термінали в усіх медзакладах", – додає Олег Стадник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #медичнізаклади #збіркоштів #благодійніфонди
Оголошення
live comments feed...