У Музеї українського рушника, що діє при ЧНУ, розпочато сезон екскурсій для студентів

31 жовтня таємниці сакральних символів української вишивки дізналися студенти першого курсу навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій та третьокурсники навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту і здоров’я в Музеї українського рушника ЧНУ.

Екскурсію для майбутніх редакторів та фізкультурників було організовано з ініціативи доцента кафедри загальної педагогіки і психології Ірини Лещенко та заступника директора ННІ УФСК з виховної роботи Людмили Солодкої, – йдеться на сайті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Присутні із зацікавленням слухали екскурсоводів, членів  фольклористичного наукового гуртка, який уже кілька років успішно діє під керівництвом директора музею, професора Наталії Ярмоленко. Студенти ознайомилися з символікою українського рушника, який супроводжує кожного з нас впродовж усього життя.

Музей нараховує понад тисячу експонатів. Кожен рушник має своє призначення, символіку та глибинну історію. Студентка 1-Р курсу Інна Бевз поділилася враженнями:

— Дізналась багато нового про походження рушників та їх різновиди. Ніколи не могла подумати, що вишивка звичайного елементу українського побуту – це цілий обряд, що потребує неабиякої підготовки.

Наприкінці зустрічі всі охочі мали змогу сфотографуватися з експонатами та поспілкуватися з доповідачами. Студенти залишили свої враження у книзі відгуків.

Щопонеділка в ННІ УФСК – день музею. Члени наукового гуртка та директор музею Наталія Ярмоленко на громадських засадах проводять екскурсії для всіх, хто бажає долучитися до світу народної вишивки.

Час проведення: з 14:30 до 16:00 год.

Телефон для попереднього запису: 0982783697

http://cdu.edu.ua
черкаси чну музейрушника сезонекскурсій
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии