• Головна
  • Де в Черкасах можна швидко, смачно, а головне недорого пообідати?
15:00, 24 жовтня 2016 р.

Де в Черкасах можна швидко, смачно, а головне недорого пообідати?

У Черкасах, так само як і в іншому місті, перед більшістю працюючих громадян рано чи пізно виникає питання: а де можна. Адже витрачати годину обідньої перерви на дорогу додому та «стояння» біля плити мало кому хочеться. А «перебиватися» принесеними заздалегідь бутербродами, по-перше, не зовсім корисно, а по-друге, не завжди керівництво дозволяє перетворювати офіс на їдальню…

Отож, заклади швидкого харчування міста можна умовно поділити на дві групи, – розповідає Дзвін.

До першої віднесемо «бюджетні» їдальню заводу «Фотоприлад», кафе «Каприз» у колишньому Будинку піонерів у самісінькому центрі міста, нещодавно наново відкриту «Трапезну» у приміщенні обласної ради та їдальню у приміщенні черкаської райдержадміністрації. Власне усі ці заклади є добре знайомі більшості черкащан старшого віку. Адже, нехай і з перервами та реставраціями, діють вже далеко не перший десяток років. Меню даних закладів є досить різноманітним. І поїсти у них можна справді задешево. Хоча, це стосується лише перших страв та гарнірів. Тоді чек дійсно становитиме від 10 до 20 гривень. Та якщо відвідувач забажає м’яса або овочевого салату… ціна вже нічим не відрізнятиметься від будь-якого закладу харчування міста.

А ще зазначимо, що подібна їдальня існувала і у приміщенні міської ради. Проте колишній міський голова Сергій Одарич її «знищив», мовляв у приміщенні пахне їжею і це не дає можливості працівникам зосередитися на роботі… Нинішній мер Черкас Анатолій Бондаренко всерйоз замислився, як йому тепер вийти із ситуації, адже краще, щоб підлеглі працювали на ситий шлунок – це більш продуктивно і корисно для міста. Але поки що рішення в черкаській мерії не мають, бо облаштовувати нову їдальню – занадто дорого для бюджету…

Їдальня — заклад громадського харчування загальнодоступний або для обслуговування певного контингенту споживачів з різноманітним асортиментом страв, булочних, кондитерських виробів і закупних товарів. На відміну від ресторанів, кав’ярень тощо, їдальня відноситься до тих закладів громадського харчування, що призначенні лише для надання послуг з харчування. Їдальні не задовольняють гастрономічні забаганки, а годують клієнтів за прийнятну для них ціну. Відповідно для їдалень характерний набір звичних для даного суспільства страв. Для зручності співробітників та економії коштів чи зниження цін власні їдальні мають великі підприємства чи установи. Тому часто під їдальнею розуміють саме заклад громадського харчування при якійсь організації.

Ще три заклади швидкого харчування з’явилося у Черкасах вже порівняно недавно. Це кафе «Банка» на другому поверсі Будинку торгівлі, «Ферма», напроти Черкаської ОДА, «Час поїсти» у торгівельних комплексах «Хрещатик-сіті» та «Любава». Меню цих закладів також є різноманітним. Ціни – трохи дорожчими. А головна відмінність між даними закладами та їдальнями для держслужбовців, що тут окрім їжі продаються і алкогольні напої.

Разом з тим, ті черкащани, які не бажають ходити з підносом і обирати самотужки страви до смаку, можуть просто поласувати комплексним обідом, чи як нині модно казати бізнес-ланчем, які, до речі, пропонуються майже у всіх кафешках та ресторанах міста. Ціни на комплексні обіди варіюються від 29 до 80 гривень.

Термін «комплексний обід» добре знайомий багатьом людям: офісним співробітникам, туристам, відвідувачам ресторанів, кафе. У Франції, наприклад, такі обіди називають «Меню де жюр», в Чехії – «денна набідка». Комплексні обіди повинні відповідати декільком обов’язковим вимогам. По-перше, зрозуміло, вони повинні бути смачними і ситними. По-друге, щоденні меню таких обідів не збігаються. Нарешті, по-третє, їх вартість повинна бути помірною. Тому, як правило, комплексні обіди складаються з найпростіших страв, що не вимагають ні дорогих інгредієнтів, ні довгої і складної  продцедури готування.

Звісно, написати про всі «комплекси» у місті ми не маємо змоги, але зупинимося принаймні на деяких з них.

Найдешевший обід який нам вдалося знайти – це бізнес-ланч у кафе «Шалений ровер» по вулиці «Небесної сотні», який коштує 29 гривень. За такі досить невеликі кошти відвідувач отримує першу, другу страву, салат та компот. Щодня тут пропонують нові страви. Зазначимо що порції є досить великими. Тому наїстися можна, як-то кажуть, «від пуза», проте смакові якості страв бажають кращого…

Зовсім недалеко від «Ровера», на території центрального ринку є кафе «Пельменна». Це ще один наново відреставрований та відкритий «заклад з минулого». Ціна комплексу тут коштує 35 гривень. Віаріантів обіду є лише два. Знову ж до комплексу входять перше, друге, салат і компот.

Для любителів здорового способу життя нещодавно у Черкасах було відкрито кафе ведичної кухні «Саттва» поблизу приміщення Обларгобуду. Тут вегетаріанці мають змогу замовити бізнес-ланч. Ціна – 35–45 гривень. Проте є одне але. На відміну від інших закладів, так як ведична кухня визнає лише свіжеприготовані продукти, чекати обіду доведеться довго, тому відвідувачів просять замовляти собі обіди … по телефону.

Не нехтують можливістю наготувати обідом городян і «елітні» заклади Черкас.

Так своє меню «комплексів» має ресторан «Соборний», у колишньому «Государь». Ціни на обіди тут варіюються з 45 до 57 гривень. А обіди тут можна замовити у «міському» і «домашньому» варіанті.

Але найцікавішими на нашу думку є обіди у піцерії «Престо». З’явилася подібна послуга у ресторані нещодавно, лише декілька тижнів тому. Коштує обід 55 гривень. А меню розраховано на справжнього гурмана. Тут є і суп з мідіями, соте із шніцелем, полєнте під соусом бешамель, тощо. При чому порції настільки великі, що однієї може вистачити на двох а то і на трьох осіб.

Найдорожчий обід, який нам вдалося знайти, пропонує готель «Апельсин». За чотири старави (суп, основна страва, компот і десерт) доведеться розкошелитися на 80 гривень. Але зазначимо, що ресторан у «Апельсині» є найдорожчим закладом Черкас, тому дивуватися такій ціні не варто.

Тож, як бачимо, головними черкащани не залишаться у жодному разі і кожен при бажанні зможе обрати собі обід до душі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #громадськехарчування #закладихарчування #цінинаобіди
Оголошення
live comments feed...