• Головна
  • Акція протесту буде: зустріч профспілок з прем’єром нічого не змінила?
09:20, 24 жовтня 2016 р.

Акція протесту буде: зустріч профспілок з прем’єром нічого не змінила?

Після зустрічі профспілок з прем’єр-міністром України ухвалено рішення про проведення акції протесту 17 листопада. Очевидно, таке рішення означає, що профспілки не добились бажаного результату при зустрічі з представниками уряду. Про негативні й позитивні моменти зустрічі профспілкових лідерів з керівництвом країни кореспонденту УНН-Центр розповів голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко.

“Суспільство різниться в оцінці результатів зустрічі профспілок з Урядом 18 жовтня 2016 року: від різко негативної до помірно позитивної. І тих, й інших можна зрозуміти. Адже після зустрічі вартість природного газу та житлово-комунальних послуг не зменшилась, заробітна плата не виросла, підвищення соціальних стандартів у бюджеті наступного року не відповідає реальним потребам людей, ціни на продукти не регулюються державою. Але зустріч має й позитивні моменти. Зокрема, обіцяно врахувати пропозиції профспілок щодо реформування системи оплати праці і створено Фонд гарантування виплати заробітної плати. Шукаються шляхи погашення існуючої заборгованості та можливість переглянути постанову КМУ щодо Списків 1 і 2. Міністрам дано доручення працювати з профільними профспілками”, – сказав Петро Шевченко.

Об’єктивна оцінка зустрічі – посередині. На думку голови, профспілки зробили соціально-відповідальний крок: вони ухвалили рішення про проведення протестної акції 17 листопада та підкреслили акцент претензій до парламенту. Цим самим донесли до уряду і Верховної Ради реальну оцінку ситуації, запропонували варіанти виходу з кризи та прийняли власне рішення.

“Чи підтримають позицію та дії профспілок ті, хто працює в тіньовому секторі (у сфері пасажирських перевезень, торгівлі, готельному бізнесі, приватній медицині, будівництві, сільському господарстві) та отримувачі житлових субсидій? Питання відкрите. Роботодавці констатують збільшення охочих отримувати мінімальну заробітну плату офіційно, а решту – в конверті. Це спроба вирішувати власні проблеми за рахунок інших. Водночас у бюджетних установах, крім вивільнення працівників внаслідок реформування, з’являються вільні посади через небажання працювати за низьку зарплату. Особливо характерно це для молоді, випускників навчальних закладів. Тому профспілки продовжують наполягати на необхідності реформи системи оплати праці та значного підвищення її рівня”, – зауважив Петро Шевченко.

Він підкреслив, що профспілки представляють інтереси усіх працюючих, більша частина яких не є членами профспілок, але це не заважає їм висловлювати профспілкам претензії та критикувати їх дії.

Петро Шевченко впевнений, що 17 листопада профспілки вкотре доведуть свою організованість, водночас у громадян та держави теж є можливість довести свою зрілість і готовність до життя за європейськими стандартами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #профспілки #зустрічзпрем’єром #акціїпротесту #петрошевченко
Оголошення
live comments feed...