• Головна
  • У черкаській мерії прокоментували оскандалений проект щодо преміювання чиновників (ДОКУМЕНТИ)
12:50, 20 жовтня 2016 р.

У черкаській мерії прокоментували оскандалений проект щодо преміювання чиновників (ДОКУМЕНТИ)

На наступній сесії міської ради депутати розглянуть проект рішення стосовно стимулюючих виплат для чиновників.

Згідно проекту рішення, працівникам апарату міської ради та виконавчого комітету, його відділів, управлінь, служб та групи робітників, які не стосуються апарату, встановлюються граничні розміри премій, – пише Інфоміст.

премии 1

премии 1

премии 2

премии 2

премии 3

премии 3

У соцмережах уже встигли розкритикувати проект, мовляв, державні службовці в мерії за кошти жителів Черкас отримуватимуть зарплати по 20 і більше тисяч гривень.

У черкаській мерії прокоментували оскандалений проект щодо преміювання чиновників (ДОКУМЕНТИ), фото-4

За роз’ясненням ми звернулись до начальника відділу загально-правових питань департаменту управління справами та юридичного забезпечення Олександра Мазура.

За його словами, чинні посадові оклади були затверджені ще 2008 році. І з тих пір посутньо вони не змінювались. Зараз оклад нижчий мінімальної заробітної плати. Тож аби компенсувати приріст цін та вивести зарплату на нормальний рівень, і встановлюються премії, каже Мазур.

– Навесні набув чинності закон про державну службу, де розміри посадових окладів державних службовців значно зросли, і тому їх премії становлять лише 20-30 %. Закон про службу в органах місцевого самоврядування Рада досі не ухвалила. У нас посадовий оклад замалий порівняно із держслужбовцями, єдиний справедливий та законний спосіб компенсації – призначення премій. Цифри лякають, а насправді це невеликі гроші. Наприклад, якщо оклад 1723 грн, то за умови преміювання 200% головний спеціаліст отримає лише 3446 грн, – коментує Олександр Мазур.

Також він зазначає, що проект не передбачає стовідсоткового нарахування всім і кожного місяця. Він лише встановлює верхню межу, граничний розмір преміювання.

При розробці проекту скористалися досвідом міської ради Дніпра. Однак там суми значно вищі, твердять у мерії.

Мерия 1

Мерия 1

Мерия 2

Мерия 2

Мерия 3

Мерия 3

 – Середня зарплата міськвиконкому приблизно 5,5 тис грн. Але це середня, тобто в когось може бути 2 ти. грн, а в когось 10 тис грн. Залежно від обов’язків та відповідальності. Варто зазначити, що це сума без оподаткування. Знаємо, що державні службовці тривалий час сплачували сплачують більший відсоток податків, аніж інші. Окрім того, держслужбовці не мають права поєднувати роботу із іншою діяльністю, яка приносить прибуток, – коментує чиновник.

Відзначає юрист і передавання на місця повноважень у зв’язку із реформуванням, тож кількість обов’язків у працівників міськвиконкому зросте.

Відтак міському голові, секретарю та заступникам призначатимуть премії на сесіях міської ради, керівникам департаментів – міський голова, натомість керівники департаментів преміюватимуть підлеглих.

Олександр Мазур додає, що в будь-якому разі всі премії та заробітна плата декларуються шляхом електронного декларування, і кожен охочий зможе перевірити, хто і скільки отримує заробітної плати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаськамерія #преміюванняслужбовців #посадовіоклади #олександрмазур
Оголошення
live comments feed...