• Головна
  • Черкаський санаторій «Україна» опинився під загрозою закриття
12:40, 18 жовтня 2016 р.

Черкаський санаторій «Україна» опинився під загрозою закриття

Санаторій «Україна», що розташований у сосновому бору під Черкасами, – під загрозою закриття. Наразі тут завершують відпочинок і лікування останні гості закладу, після чого санаторій буде закрито – можливо, на зиму, а можливо – й на зовсім.

У колективі «України» – здебільшого песимістичні настрої. Але директор санаторію Вікторія Буланова, коментуючи перспективи закладу, намагається уникати категоричності.

– Ми змушені, як і багато інших санаторіїв, призупинити свою роботу, перечекати – може щось зміниться, – сказала вона в коментарі «Прочерку».

Попередні кілька років санаторій також припиняв прийом відпочивальників, але продовжував функціонувати: підтоплювали приміщення, зберігали штат. Для того, щоб санаторій міг функціонувати, потрібно, щоб тут одночасно перебувало не менше ста гостей, але в холодну пору року цього досягти неможливо.

– Щовесни ми зверталися в бюджетні організації з пропозицією придбати путівки до нас, брали участь у тендерах, – розповідає Вікторія Іванівна. – Тепер ситуація змінилася. Планується запровадити нову методику закупівлі путівок за державний кошт: тендерів уже не буде, пацієнт сам вибиратиме місце оздоровлення, після чого відділ соціального забезпечення укладатиме відповідні договори. Це зовсім змінює схеми роботи, і ми не знаємо, який буде результат від цих змін. Зменшилися продажі путівок безпосередньо пацієнтам: платоспроможність населення впала. Скажу щиро: хвилювання у нас є. Наша вища установа – Черкаська облспоживспілка – каже: «Ми все можемо зрозуміти, але працювати на збиток підприємство не може»...

Сьогодні, за словами директора, деякі інші санаторії пропонують ціни на послуги, менші за їхню собівартість. Через це вони виграють тендери, але підтримують певну кількість відпочивальників.

– Санаторно-курортна галузь в Україні – в паралічі. Ще ті, хто мають під собою природні чинники або ті, хто отримують кошти інвесторів, якось виживають. А решті – дуже важко, – каже Вікторія Буланова.

На запитання журналіста, чи не є нинішня ситуація закладу результатом чиєїсь спроби розорити санаторій, щоб потім мати підстави його продати, Вікторія Іванівна відповіла, що плани купити санаторій мав багато хто.

– І у Сергія Тулуба (колишнього голови ОДА, – ред.) були плани на нас. Ніхто цього не приховував... Але, можливо, буде й добре, якщо прийде власник, який вкладатиме сюди гроші, й підприємство почне жити. Але наша вища організація бачить збитковість роботи, і в неї опускаються руки вкладати кошти в матеріальну базу санаторію. Все-таки, це не торговельна точка, сюди треба вкладати величезні кошти, а окупності немає, – зазначає Вікторія Іванівна. – Приватні санаторії виживають за рахунок того, що вони менші. Можливо, якби ми були компактніші, нам було б легше. А всі ці величезні радянські будівлі, за якими треба доглядати – це для нас не дуже добре.

Довідково

Санаторій «Україна» надає санаторно-курортні, лікувально-оздоровчі та лікувальні послуги. Особливо цінними є процедури галотерапії (лікування органів дихання сіллю з Солотвиного Закарпатської області), лікування цілющими грязями з Куяльника Одеської області, лімфодренаж. Також улітку санаторій здійснює оздоровлення дітей, пропонує корпоративний відпочинок, проведення свят та ін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #санаторійукраїна #загрозазакриття #вікторіябуланова
Оголошення
live comments feed...