• Головна
  • У Черкасах диво-восьминіжки допомагають лікарям виходжувати недоношених малюків
17:20, 15 жовтня 2016 р.

У Черкасах диво-восьминіжки допомагають лікарям виходжувати недоношених малюків

Щупальце плетеної іграшки нагадує пуповину і маля, тримаючись за нього, почувається захищеним, не вириває зонди і катетери, швидше набирає вагу, – повідомляють Сherkassy.today з посиланням на  „Факти”, ICTV.

Яскраві восьминіжки – перші іграшки в житті «поспішайок» – малюків, які передчасно з’явилися на світ. Забавки – справжні обереги. Крім естетичного – мають психологічний і терапевтичний ефект.

Євгенчику – лише одинадцять днів. Він народився передчасно. Нині малюка виходжують лікарі, мама поряд у палаті, а в кювезі з хлопчиком перший товариш – восьминіжка. Маля уві сні його обіймає.

“Мені її принесли, сказали, що хороша іграшка, допомагає розвитку дитинки”, – розповідає породілля Тетяна.

Яскраві іграшки-восьминіжки допомагають новонародженим адаптуватися. Несвідомо рухаючи ручками, немовля може висмикнути життєво необхідні зонди чи катетери, шукаючи контакту з мамою. Тримаючи в руках щупальце восьминіжки, яке нагадує пуповину, дитина заспокоюється, кажуть лікарі. Іграшку пропонують малюкам вагою до півтора кілограма.

“Коли дитина хапається за цю іграшку, в пальчиках відбувається тактильна стимуляція. А так як пальчики відображають всі наші внутрішні органи, таким чином відбувається стимуляція усіх внутрішніх органів. Я думаю, діти дійсно швидше виписуються в нас, дякуючи цим восьминіжкам”, – зауважує завідуюча відділенням новонароджених та недоношених дітей Черкаської обласної дитячої лікарні Наталя Русіна.

Різнобарвних помічників у цьому відділенні використовують уже два роки, їх постачають волонтери. Яна в проекті – рік. За цей час сплела майже 70 іграшок.

“На одну восьминіжку, якщо не відволікатися, йде десь чотири години, коли більше, коли менше, – говорить волонтер Яна і згадує, як долучилася до проекту: – Побачила відео малесеньких діток, які тримають цих восьминіжок, дуже-дуже шкода їх стало – і вирішила допомогти”.

Черкаські волонтери зробили понад двісті таких іграшок – їх дарують адресно діткам і лікарням не лише Черкас, а й інших міст. Проект в Україні з’явився два роки тому. А «народився» – в Данії. Там жінка, яка передчасно народила немовля, сплела в лікарні восьминіжку і поклала біля маляти. Ефект зацікавив лікарів і ідея поширилася світом. Тепер у багатьох країнах волонтери плетуть і дарують «поспішайкам» їхні перші обереги, аби крихітки швидше набирали вагу та одужували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #диво-восьминіжки #поспішайки #черкаськіволонтери
Оголошення
live comments feed...