• Головна
  • У проектах громадського бюджету черкащани найбільше переймаються облаштуванням зон відпочинку
14:20, 15 жовтня 2016 р.

У проектах громадського бюджету черкащани найбільше переймаються облаштуванням зон відпочинку

На кошти громадського бюджету претендують 70 проектів черкащан. Упродовж двох тижнів, із 1-ого до 14-ого листопада, в Черкасах шляхом голосування обиратимуть громадські проекти. Їх уже в наступному році візьмуться втілювати в життя. Для цього в міському бюджеті передбачили 10 млн грн.

Про це повідомила заступник директора департаменту фінансової політики Тетяна Харенко, – розповідає Про все.

Майже два місяці подані в рамках громадського бюджету проекти аналізували структурні підрозділи міської ради. За словами Тетяни Іванівни, тепер на розсуд містян обрали 70 громадських ініціатив зі 102. Натомість ще 32 проекти фахівці з різних причин відхилили. У більшості випадків – через невідповідність чинному законодавству, відсутність принципу загальнодоступності та якщо часу на реалізацію ідеї потрібно більше року або ж його вартість перевищила мільйон гривень.

– Загалом у рамках цієї програми від жителів міста в цьому році надійшло 108 проектів, але шість із них координаційна рада не погодила ще до етапу їхнього аналізу профільними департаментами, – розповіла Тетяна Харенко. – Як засвідчив минулорічний досвід, аналіз структурними підрозділами – надзвичайно важливий етап, адже пізніше, під час їхньої реалізації, можуть виникнути труднощі.

За її інформацією, найбільше містяни переймають облаштуванням зон відпочинку в Черкасах – у цьому напрямку запропонували 44 проекти (26 із яких допущені до голосування). Ще 17 проектів (до голосування дійшло на один менше) стосуються доріг і тротуарів. З ідеями поліпшити естетичний вигляд обласного центру було 15 проектів, утім, серед них обрали усього 5.

– Серед найцікавіших проектів – створення скейт-парку, амфітеатру в дитячому парку «Казка», величезний годинник на будинку на Митниці та запис до лікаря в режимі он-лайн, – каже посадовець.

Віддати свій голос за той чи інший проект усі охочі жителі зможуть двома шляхами: через мережу Інтернет (на сайті Черкаської міської ради) або є паперове анкетування. Між тим місць для останнього цього року збільшать. Для прикладу, торік обрати ту чи іншу ініціативу для впровадження можна було лише в будівлі міської ради. Тепер до цього приміщення додали ще два: в адміністративній будівлі на бульварі Шевченка 117 та 307.

– Як і минулого разу, обов’язковим під час паперового голосування є наявність паспорта, – сказала Тетяна Іванівна. – До слова, навіть у Польщі, де ця програма почала працювати значно раніше, запровадили таку практику.

Нагадаємо, програму громадського бюджету в Черкасах реалізують другий рік поспіль. Запровадили його за підтримки Фундації ПАУСІ. Цей проект дозволяє жителям Черкас самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати частину коштів із міської казни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #громадськийбюджет #проекти #тетянахаренко
Оголошення
live comments feed...