
У центрі міста відкрилась виставка фотографій про маленьких пацієнтів Черкаського онкодиспансеру (ФОТО)
Фотовиставка «Я люблю життя! Життя без болю» сьогодні розпочала свою роботу на площі перед міськвиконкомом. Захід проходить з нагоди Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги. На світлинах – десятки дитячих доль, за кожною з яких кричущі трагедії страшного діагнозу онко. Волею долі їх поєднали лікарські стіни палат та коридорів Черкаського обласного онкодиспансеру, де кожен з цих маленьких пацієнтів виборює власне право на життя.
Аби ці діти отримали свій шанс жити далі, Черкаське обласне відділення всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» ініціювало такий просвітницький захід, – розповідає прес-служба Черкаської міської ради.
Втілити задумане їм допоміг черкаський фотограф, відомий своїми роботами, як в Україні, так і далеко за її межами, Ігор Єфімов, який близько року відвідував маленьких пацієнтів Черкаського обласного онкодиспансеру та зафіксовував побачене на фото. Серед робіт талановитого майстра фотографії – жодної постановочної роботи. Усі світлини зроблені експромтом, тому на кожній з них вся палітра емоцій, яка і без слів віддзеркалює увесь біль та жах ситуації.
Ігор Єфімов сказав, що якщо завдяки його роботам бодай одній дитині вдасться допомогти, то це і буде найвища нагорода для нього. Взагалі, як зауважує талановитий фотограф, кожен з нас має пам’ятати, що в житті є значно важливіші речі, ніж заробляння грошей, прагнення кар’єри, нових вражень і т.д. Адже усе це відходить на задній план, коли у твоє чи життя близької людини постукає страшний діагноз онко.
– Організовуючи цю виставку, ми прагнули показати, що пацієнти дитячої онкології – звичайні діти, які залишаються дітьми, навіть отримуючи неймовірні дози хіміотерапії. Показати їх неймовірну силу та жагу до життя, Показати не для того, щоб просто поспівчувати, а щоб привернути увагу до їх проблем та спробувати допомогти. Їм, як і сотням інших, вже дорослих людей. Адже вони мають право на достойне життя, життя без нестерпного болю, – зазначила керівник громадського центру ЧОВ ВБО «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Світлана Федорова.
До речі, поруч з експонатами виставки розташовані скриньки для благодійних пожертв, які будуть передані пацієнтам онкодиспансеру.

Виставка-1

Висмтавка-2
Довідково
За даними МОЗ в Україні більше 17 тисяч дітей потребують паліативної допомоги. Тоді як ЮНІСЕФ наводить більш сумну статистику, вказуючи, що ця цифра значно більша – від 39 до 70 тисяч хворих. За приблизними даними у Черкасах та Черкаській області таких дітей близько 500 (онкологія, кардіологія, неврологія, орфанні захворювання та інше).
В Україні від онкологічних захворювань щороку помирає близько двохсот дітей. У нашому місті ця цифра сягає 10-18 дітей на рік.