• Головна
  • У Черкаському художньому музеї презентували соціально-мистецький проект на тему паліативної допомоги (ФОТО)
18:00, 6 жовтня 2016 р.

У Черкаському художньому музеї презентували соціально-мистецький проект на тему паліативної допомоги (ФОТО)

6 жовтня 2016 року напередодні Всесвітнього Дня паліативної та хоспісної допомоги,Черкаський обласний художній музеї у співпраці з Громадською організацією «Українська творча спілка «Три крапки» презентував соціально-мистецький проект «Допоможи друзям», – повідомляє Музейний простір.

Проект організовано та реалізовано завдяки програмній ініціативі МФ «Відродження» «Громадське здоров’я», конкурсу «Підтримка ініціатив громадських організації до Всесвітнього Дня паліативної допомоги «Паліативна допомога дітям».

Паліативна допомога дітям є окремою галуззю медицини, близько пов'язаною з паліативною допомогою дорослим. Це комплексний підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнта та його родини, які зіштовхнулися із невиліковною недугою. Паліативна допомога надається в різних закладах – це може бути консультативна допомога фахівця в лікарні або у відділенні паліативної допомоги. У Черкасах паліативна допомога важкохворим дітям надається у обласному Центрі дитячої онкології та гематології, що діє на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Сьогодні в першу чергу необхідно визнати право сотень українських важкохворих дітей на отримання якісної паліативної допомоги. Для цього Міністерство охорони здоров’я має затвердити план розвитку та стандарти якості надання дитячої паліативної допомоги, провести навчання медичних працівників, зокрема сімейних лікарів, та забезпечити роботу стаціонарних та виїзних служб паліативної допомоги для дітей.

Соціально-мистецький проект «Допоможи друзям» спрямовано на підтримку позитивних емоцій у маленьких пацієнтів, що знаходяться на лікуванні у обласному Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру, а також моральну підтримку сімей, які борються з важкою хворобою своєї дитини. Адже позитивно налаштована дитина, біль і страждання переносить легше, ніж та, що не має віри в чудеса і зцілення. Проект об’єднує комплекс заходів: творчі заняття з дітьми у обласному Центрі дитячої онкології, створення та видання гри для дітей, проведення семінарів для студентської та учнівської молоді.

В рамках соціально-мистецького проекту створено гру «Допоможи друзям». Ініціативною групою ГО «Українська творча спілка «Три крапки» розроблено концепцію та правила гри, написано казку. Казкових героїв для гри намалювали діти, що проходили лікування в Черкаському обласному центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру: Ігор Муха, Альона Притула, Ярослав Махаринець, Максим Безрук, Лада Волошина, Вероніка Тімофеєва, Аміна Єлізарова, Настя Зоря, Наталя Левченко, Саша Лук’янець.

Творчі заняття з дітьми проводили: керівник Art-студії «Глорія» Анна Чуприна, викладач Art-студії «Глорія» Дар’я Соколенко та психолог Черкаського обласного онкологічного диспансеруНадія Азаматова.

Простір-1

Простір-1

Простір-3

Простір-3

Презентація проекту «Допоможи друзям» відбувається за участю представників Черкаського обласного онкологічного диспансеру, викладачів та студентів Черкаського медичного коледжу, викладачів та учнів дитячих художніх шкіл, Арт-студії «Глорія», Благодійного Фонду «Лицем до лиця», ГО «Українська творча спілка «Три крапки», науковців Черкаського обласного художнього музею, ЗМІ та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #художніймузей #мистецькийпроект #паліативнадопомога
Оголошення
live comments feed...