ТОВ «Каштан-Плюс» запропонувало «комуністичні» ціни на продукти харчування, які воно постачає в дитячі садочки і школи. Тепер комісія розбирається

На останній сесії Черкаської міської ради депутатів зацікавив тендер на постачання продуктів харчування в дитячі садочки та школи на суму 200 млн грн.

Його переможцем стало підприємство «Каштан-Плюс», яке вже неодноразово вигравало тендери на поставку продуктів харчування в ДНЗ та школи міста протягом минулих років. Зокрема депутата Руслана Зорю зацікавили ціни на деякі позиції, які пропонуватимуться в дитячі садочки та школи міста, а також, чому тендер було оголошено за декілька днів до того, як почала діяти система електронних закупівель «Прозорро», – інформує Вичерпно.

Щоб з’ясувати всі ці питання, була створена тимчасова контрольна комісія з питань перевірки надання якості послуг із харчування дітей у навчальних закладах та дошкільних закладах м. Черкаси,  закупівельних цін та якості продуктів.

Завдання комісії було вивчити закупівельні ціни та прозорість проведення тендеру. На сьогоднішній день комісією було проаналізовано рамкову угоду та 36 додаткових угод про підняття цін, які діяли протягом 2014-2016 років.

– Нас схвилювала якість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах у зв’язку з тим, що переможцем тендеру – ТОВ «Каштан-Плюс» – були запропоновані якісь «комуністичні» ціни. Проаналізувавши всі дані і співставивши їх із наступною ціновою пропозицією, виявилося, що сумарні втрати бюджету на пропозицію «Каштан-Плюс» більше на 5 мільйонів 757 тисяч гривень. Це відбувається завдяки тому, що ціна на продукцію, якої купується більше – вища, а якої майже не купується – нижча. Таким чином підприємство отримує неконкурентну перевагу», – зауважив голова комісії, депутат міськради Юрій Тренкін.

За його словами, вони зробили висновок, що ціни на продукти, які купуються постійно – завищені в рази. Зокрема ціна на яйця згідно листа постачальника складає 39,06 грн за десяток, в той час як середня ціна на яйця складає 14,85 грн. Так само масло вершкове – 117 грн при звичайній ціні – 71 грн за кг.

Спочатку комісією було прийнято рішення відмінити торги, але згодом вони прийняли інше рішення:

 «Оскільки підприємство роками постачало місту товари за завищеними цінами, то нехай воно поділиться заробленим. Тому тендерний комітет негайно акцептував пропозицію ТОВ «Каштан-Плюс», – додав Юрій Тренкін.

Одночасно з цим призначається новий конкурс, який, за їхніми словами, має бути прозорий та в якому буде вказана реальна кількість продуктів, що купуються. До участі в конкурсі планується допустити тільки великі компанії, що мають досвід постачання товару на суму від 80 млн грн.

Одночасно з цим комісією було запропоновано скористатися нагодою і купити річні запаси тих товарів тривалого зберігання, які підприємством були запропоновані по «комуністичним» цінам.

У свою чергу представник від ТОВ «Каштан-Плюс» порадила перед тим, як робити такі висновки, передивитися уважно всі накладні:

«Якщо ви хоч в одні накладній знайдете яйця по 39 гривень, тоді я не знаю… У нас там яйця по 12, 13 гривень десяток. Найбільша ціна яєць була 24 гривні, — відзначила Валентина Зінченко та додала. – Але індексація у зв’язку з інфляцією теж іде. Так, ми індексуємо, бо ми ж не знаємо, якою завтра буде ціна, але по жодним з тих цін ми не працюємо».

У свою чергу члени комісії поцікавилися, чи зможуть у разі потреби в підприємстві поставити в навчальні заклади рибу хек по заявленій у них ціні в 10 грн за кг, на що представниця фірми відповіла, що «якщо треба буде, то зможуть».

У разі ж не постачання замовленого, попередили представницю «Каштан-Плюс», протягом 30 днів на підприємство чекають фінансові санкції у розмірі 5% від суми договору (10 млн 250 тис грн). До того ж, відмова постачати продукцію в річній кількості, або непостачання її вчасно буде розцінюватися як невиконання умов договору та призведе до негативного відгуку, внаслідок чого підприємство більше не зможе брати участь у будь-яких конкурсах на поставку продуктів харчування.

Про те, що садочкам не відпускають по тим цінам (тобто по завищеним — ред.), що записані в тендерній угоді, відзначила і директор Департаменту освіти ЧМР Марина Бакланова:

«Ось є ціни, які записані в тендерній угоді 2014 року, вони перераховуються на індекс інфляції, який встановлений відповідними документами. І є ще роздрібні ціни, по яким відпускає «Каштан-Плюс». Але ось ми беремо накладну, за якою відбувається відпуск товару і дивимося, що тут десяток яєць коштує 12 гривень 50 копійок».

Зрештою, члени комісії проголосували за те, щоб протягом двох місяців рекомендувати надати можливість ТОВ «Каштан-Плюс»  виконувати умови тендеру. Якщо порушень не буде зафіксовано, то підприємство буде працювати і наступні три роки.

Також комісію було розширено представником Департаменту освіти та трьома завідуючими дитячих садочків м. Черкаси.

До слова, два інших підприємства «Хлібний дім» та ПП Щербина, з якими пов’язаний депутат міськради та голова вище вказаної комісії Юрій Тренкін, також брали участь у тендері, що становить конфлікт інтересів.

«Зараз є конфлікт інтересів, – підтверджує журналістам Юрій Тренкін. – Але я не є працівником даного підприємства чи власником пакету акцій або інших правовстановлюючих документів, але мої родичі, ті, хто зі мною пов’язані, є засновниками даних підприємств. Тому вони знімаються з тендеру».

http://vycherpno.ck.ua/
черкаси тендеринапоставкупродуктівхарчування цінинапродукти каштанплюс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
150 переглядів в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Дитинство – це дивовижний час, який немислимий без іграшок і навчання. Для того, щоб полегшити крихітці знайомство з навколишнім світом, треба придбавати правильні іграшки, наприклад, 3D конструктор на магнітах. 3D конструктор на магнітах – це один з варіантів розвиваючої ігри з дитиною. Яскравий дизайн, простота конструкції створюють простір для польоту фантазії і захоплюючої гри. Використовуючи магніти, спочатку можна вивчати геометричні фігури, кольори,...
Новини компаній
Цими днями в кінотеатрах України відбувся показ фільму «DZIDZIO перший раз». Творча команда разом з DZIDZIO спеціально мандрують з міста до міста для того, щоб разом з глядачами насолодитись переглядом романтичної комедії на великому екрані. Усі поціновувачі творчості радо вітали епатажного співака та його команду оплесками. Під час прес-конференції актори пригадували яскраві та найкумедніші історії, пов’язані зі створенням фільму. Також DZIDZIO подякував...
Новини компаній
На ринок іграшок увірвався справжній ураган, який підкорив не тільки дітей, а й дорослих - машинки Trix Trux. Яскравий, незабутній подарунок надовго залишиться в пам'яті іменинника і його друзів. Що являє собою цей цікавий набір: - машинка з великими колесами Trix Trux; - гнучка пластикова траса, з деталей якої навіть 3-річний малюк зробить неповторну дорогу для своєї улюбленої машинки; - трамплін «хвиля» і «гірка»; - перешкода «сходи»; - струни для викона...
Промо
За перші 4 днів кінопрокату романтична комедія вже отримала 9 246 473 грн і її вже переглянуло 108 тисяч глядачів.  Творча команда кінострічки продовжує тур Україною, що розпочався 24 жовтня і включає 11 міст. Дзідзьо разом з продюсерами та акторами фільму проводять перегляди з глядачами та журналістами, що супроводжуються жвавим спілкуванням та автографсесіями. Найближчим часом «DZIDZIO ПЕРШИЙ РАЗ» разом з Дзідзьом зможуть відвідати кінотеатри у Житомирі...
Новини компаній
Недогледіли ... Які питання потрібно собі задати сьогодні і що потрібно зробити, щоб потім не було нестерпно боляче, від цієї простої і одночасно жорстокої думки «недогледів ....» Щодня в голові турботливого батька паморочиться рій питань потребують відповідей: · Відвідує чи моя дитина школу? · Чи не прогулює уроки? · Як з ним спілкуються вчителя? · Чи не ображають старші за віком? · Де і з ким він проводить час після школи? · Чому його вчить цей репетитор...
Новини компаній
Алкоголізм - одна з проблем нинішнього століття. Статистика показує, що сьогодні алкоголь вживає практичний кожна людина, віком від 16-ти років. Дана проблема є глобальною, тому її рішення в багатьох країнах проходить на державному рівні. Тест на рівень алкоголю в крові під час приходу на робоче місце Від алкоголю може постраждати сім'я, кар'єрний ріст і оточення. Відомо, що, в більшій мірі, активну боротьбу з вживанням алкогольних напоїв ведуть різні підп...
Политические новости
Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев'янко 27 жовтня відвідав Чигирин та Черкаси, де поспілкувався з мешканцями, які хочуть ставати частиною змін в Україні. За словами Дерев’янка, незабаром, 23 грудня відбудуться вибори в об'єднані територіальні громади. Він підкреслив, що ОТГ - це можливість мешканцям отримати більше повноважень та вирішувати болючі для громади питання. Незабаром відбудуться вибори у Чигиринську О...
Новини компаній
Ніколи пояснювати: залишилися лічені години Тотального Розпродажу в українському інтернет-магазині одягу Time of Style. Це найнижчі ціни року, товару залишається все менше. Клікайте по посиланню, перевіряйте ціни і забирайте все, що подобається! Жіночий одяг: Светри - від 79 грн. Сукні - від 89 грн. Джинси - від 99 грн. Блузки - від 119 грн. Куртки - від 259 грн. Чоловічий одяг: Сорочки - від 29 грн. Светри - від 79 грн. Джинси - від 229 грн. Куртки - від...
Новини компаній
24 жовтня у Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. Петра Василенка благодійний Фонд Бориса Колеснікова дав старт всеукраїнському освітньому конкурсу «Агро 2019». Проект покликаний підтримати студентів аграрних вузів України в їх прагненні застосувати свої знання, амбіції і потенціал для розвитку вітчизняної сільськогосподарської галузі. Брати участь в конкурсі «Агро 2019» можуть студенти денної форми навчання і молод...