• Головна
  • ТОВ «Каштан-Плюс» запропонувало «комуністичні» ціни на продукти харчування, які воно постачає в дитячі садочки і школи. Тепер комісія розбирається
17:20, 26 вересня 2016 р.

ТОВ «Каштан-Плюс» запропонувало «комуністичні» ціни на продукти харчування, які воно постачає в дитячі садочки і школи. Тепер комісія розбирається

На останній сесії Черкаської міської ради депутатів зацікавив тендер на постачання продуктів харчування в дитячі садочки та школи на суму 200 млн грн.

Його переможцем стало підприємство «Каштан-Плюс», яке вже неодноразово вигравало тендери на поставку продуктів харчування в ДНЗ та школи міста протягом минулих років. Зокрема депутата Руслана Зорю зацікавили ціни на деякі позиції, які пропонуватимуться в дитячі садочки та школи міста, а також, чому тендер було оголошено за декілька днів до того, як почала діяти система електронних закупівель «Прозорро», – інформує Вичерпно.

Щоб з’ясувати всі ці питання, була створена тимчасова контрольна комісія з питань перевірки надання якості послуг із харчування дітей у навчальних закладах та дошкільних закладах м. Черкаси,  закупівельних цін та якості продуктів.

Завдання комісії було вивчити закупівельні ціни та прозорість проведення тендеру. На сьогоднішній день комісією було проаналізовано рамкову угоду та 36 додаткових угод про підняття цін, які діяли протягом 2014-2016 років.

– Нас схвилювала якість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах у зв’язку з тим, що переможцем тендеру – ТОВ «Каштан-Плюс» – були запропоновані якісь «комуністичні» ціни. Проаналізувавши всі дані і співставивши їх із наступною ціновою пропозицією, виявилося, що сумарні втрати бюджету на пропозицію «Каштан-Плюс» більше на 5 мільйонів 757 тисяч гривень. Це відбувається завдяки тому, що ціна на продукцію, якої купується більше – вища, а якої майже не купується – нижча. Таким чином підприємство отримує неконкурентну перевагу», – зауважив голова комісії, депутат міськради Юрій Тренкін.

За його словами, вони зробили висновок, що ціни на продукти, які купуються постійно – завищені в рази. Зокрема ціна на яйця згідно листа постачальника складає 39,06 грн за десяток, в той час як середня ціна на яйця складає 14,85 грн. Так само масло вершкове – 117 грн при звичайній ціні – 71 грн за кг.

Спочатку комісією було прийнято рішення відмінити торги, але згодом вони прийняли інше рішення:

 «Оскільки підприємство роками постачало місту товари за завищеними цінами, то нехай воно поділиться заробленим. Тому тендерний комітет негайно акцептував пропозицію ТОВ «Каштан-Плюс», – додав Юрій Тренкін.

Одночасно з цим призначається новий конкурс, який, за їхніми словами, має бути прозорий та в якому буде вказана реальна кількість продуктів, що купуються. До участі в конкурсі планується допустити тільки великі компанії, що мають досвід постачання товару на суму від 80 млн грн.

Одночасно з цим комісією було запропоновано скористатися нагодою і купити річні запаси тих товарів тривалого зберігання, які підприємством були запропоновані по «комуністичним» цінам.

У свою чергу представник від ТОВ «Каштан-Плюс» порадила перед тим, як робити такі висновки, передивитися уважно всі накладні:

«Якщо ви хоч в одні накладній знайдете яйця по 39 гривень, тоді я не знаю… У нас там яйця по 12, 13 гривень десяток. Найбільша ціна яєць була 24 гривні, — відзначила Валентина Зінченко та додала. – Але індексація у зв’язку з інфляцією теж іде. Так, ми індексуємо, бо ми ж не знаємо, якою завтра буде ціна, але по жодним з тих цін ми не працюємо».

У свою чергу члени комісії поцікавилися, чи зможуть у разі потреби в підприємстві поставити в навчальні заклади рибу хек по заявленій у них ціні в 10 грн за кг, на що представниця фірми відповіла, що «якщо треба буде, то зможуть».

У разі ж не постачання замовленого, попередили представницю «Каштан-Плюс», протягом 30 днів на підприємство чекають фінансові санкції у розмірі 5% від суми договору (10 млн 250 тис грн). До того ж, відмова постачати продукцію в річній кількості, або непостачання її вчасно буде розцінюватися як невиконання умов договору та призведе до негативного відгуку, внаслідок чого підприємство більше не зможе брати участь у будь-яких конкурсах на поставку продуктів харчування.

Про те, що садочкам не відпускають по тим цінам (тобто по завищеним — ред.), що записані в тендерній угоді, відзначила і директор Департаменту освіти ЧМР Марина Бакланова:

«Ось є ціни, які записані в тендерній угоді 2014 року, вони перераховуються на індекс інфляції, який встановлений відповідними документами. І є ще роздрібні ціни, по яким відпускає «Каштан-Плюс». Але ось ми беремо накладну, за якою відбувається відпуск товару і дивимося, що тут десяток яєць коштує 12 гривень 50 копійок».

Зрештою, члени комісії проголосували за те, щоб протягом двох місяців рекомендувати надати можливість ТОВ «Каштан-Плюс»  виконувати умови тендеру. Якщо порушень не буде зафіксовано, то підприємство буде працювати і наступні три роки.

Також комісію було розширено представником Департаменту освіти та трьома завідуючими дитячих садочків м. Черкаси.

До слова, два інших підприємства «Хлібний дім» та ПП Щербина, з якими пов’язаний депутат міськради та голова вище вказаної комісії Юрій Тренкін, також брали участь у тендері, що становить конфлікт інтересів.

«Зараз є конфлікт інтересів, – підтверджує журналістам Юрій Тренкін. – Але я не є працівником даного підприємства чи власником пакету акцій або інших правовстановлюючих документів, але мої родичі, ті, хто зі мною пов’язані, є засновниками даних підприємств. Тому вони знімаються з тендеру».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #тендеринапоставкупродуктівхарчування #цінинапродукти #каштанплюс
Оголошення
live comments feed...