15:20, 23 вересня 2016 р.

У Черкасах випав «дивний» дощ

Під час і після вчорашнього дощу калюжі в місті покрилися товстим шаром піни. Стурбовані черкащани висувають найрізноманітніші версії, найчастіше за звичкою звинувачують одне з місцевих підприємств хімічної промисловості. У чому справа, намагався з’ясувати кореспондент УНН-Центр.

“Нічого страшного не сталося. Таке буває, коли довго немає дощу. Та й осінь – листя опале, пилу багато. От і піна”, – таке пояснення дав начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко.

Найбільше скарг і звернень до редакції лунало від жителів мікрорайону "Митниця" та центру міста. Піна стояла вздовж бордюрів на проїжджих частинах вулиць, лилася зі стічних труб будинків.

“Наша служба перевіряє тільки поверхневі води, тобто ми беремо проби у річках, ставках, озерах, інших водоймах. Жодних звернень від громадян до нас не надходило. Без цього ми не маємо права проводити жодні перевірки”, – пояснив в.о. начальника Держекоінспекції в Черкаській області Сергій Поліщук.

За його словами, якщо громадяни спостерігають негативний вплив на поверхневі води, ґрунти, повітря, рослинний чи тваринний світ, тоді вони можуть звернутися із заявою до Держекоінспекції. У заяві треба вказати себе, назвати подію, що викликала тривогу, і той суб'єкт господарювання, який здійснює такий негативний вплив на природу. Тоді на підставі цієї заяви місцеві екологи беруть дозвіл у вищого керівництва на проведення позапланової перевірки. Тільки після цього будуть відібрані проби (води, повітря чи ґрунту) і у лабораторії будуть з’ясовувати, чи містять ці проби шкідливі речовини. Якщо відповідь буде позитивною, тоді вживатимуться заходи до винного у цій ситуації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #дивнийдощ #держекоінспекціявчеркаськійобласті
Оголошення
live comments feed...