• Головна
  • У Черкасах будуть видаляти старі тополі
09:20, 22 вересня 2016 р.

У Черкасах будуть видаляти старі тополі

Як інформують у відділі екології департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради, на ділянці по бульв. Шевченка між вул. Героїв Чорнобиля та вул. Можайського планується видалити тополі в кількості 81 шт., які перебувають в аварійному, сухостійному стані та мають неестетичний вигляд. На місті знесених буде висаджено  молоді  дерева (крупноміри) листяних порід.

А саме: липу серцевидну 'Грінспайр' (Tilia cordata 'Greenspire') в кількості 60 шт., чагарників листяних порід – бирючину звичайну – (Ligustrum vulgare L) в кількості 40 шт.. А також буде облаштовано садово-парковий газон із заміною ґрунту – 1800 кв.м., проведено формувальну обрізку кущів, які розташовані на цій ділянці.

Придатна деревина буде передана балансоутримувачу.

Щодо видалення цих дерев прийнято рішення виконавчого комітету міської ради від 15.12.2015 № 1360 «Про дозвіл на видачу ордерів фізичним та юридичним особам на видалення аварійних, фаутних та сухостійних дерев» (копія додається).

Необхідність заміни зелених насаджень виникла у зв’язку з досягненням вікової межі дерев (тополь) на бульв. Шевченка (між вул. Героїв Чорнобиля та вул. Можайського), надходженням скарг від мешканців міста щодо обмеження видимості при перетині автомобілем цих перехресть, а також запобігання виникнення надзвичайної ситуації.

Крім того, при обстеженні цих тополь 2015 року встановлено, що коренева система більшості дерев пошкоджена під час прокладання інженерних мереж. Зазначимо, що 2014 року були зафіксовані випадки падіння дерев породи тополя та їх гілок на цій ділянці на автомобілі та проїжджу частину. Це спричинено тим, що у тополі вікова межа становить 30-40 років і після 30-ти років гілля починає усихати, серцевина дерева поступово трухлявіє, гілки часто падають і травмують людей. При несприятливих погодних умовах (зливах, буревіях) коренева система не витримує значну вагу дерева і це призводить до його падіння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #видаленнястарихтополь #заміназеленихнасаджень
Оголошення
live comments feed...