• Головна
  • Черкаське ОСББ реалізувало проект з енергозбереження на 630 тис грн
14:00, 21 вересня 2016 р.

Черкаське ОСББ реалізувало проект з енергозбереження на 630 тис грн

Рекордний проект з енергозбереження будинку на загальну суму 630 тис грн цього року реалізувало ОСББ на вул. Гагаріна, 39 у Черкасах. Про це в коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ Юрій Кучеренко.

“За ці кошти об’єднанню самоорганізації багатоквартирних будинків вдалося виконати відразу три види робіт: капітально відремонтувати покрівлю будинку, замінити балконні блоки виходів на „сушарки“ на сходових клітинах, а також встановити систему автоматичного регулювання подачі тепла (міні ІТП)”, – розповів Ю. Кучеренко.

За словами спеціаліста, це наймасштабніший проект за всі роки існування міської Програми співфінансування ОСББ.

“Хоч це об’єднання і відносно молоде – було створено наприкінці 2015 року, але вже вдалося реалізувати чимало”, – зауважив посадовець.

Як кажуть у міській раді, загалом на впровадження енергозберігаючих заходів ОСББ, що на вул. Гагаріна, 39, цього року отримало з міського бюджету (на умовах співфінансування) 434 тис грн, що становить 70 % від загальної вартості робіт.

“Зараз мешканці будинку спільним коштом продовжують здійснювати ремонт системи електропостачання, перевіряють та упорядковують поквартирні електрощитки. У їх подальших планах утеплення будинку, завершення модернізації електрощитових, облаштування прибудинкової території та встановлення камер відеоспостереження”, –  розповів Ю. Кучеренко.

Нагадаємо, у місті діє Програма підтримки ОСББ та ЖБК “Формування відповідального власника житла” на 2016-2017 роки. Згідно із заходами Програми, передбачено виділення коштів з міського бюджету на впровадження енергозберігаючих заходів (утеплення стін, заміна вікон та дверей, встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів, модернізація внутрішньобудинкових мереж та систем, облаштування електроощадного освітлення у місцях загального користування тощо), а також на ремонт покрівлі, що буде проводитись на умовах співфінансування.

Як передбачено у програмі, ОСББ та ЖБК, які звернулися вперше щодо одного об’єкту, з міського бюджету компенсують 70 % від загальної вартості робіт, решту 30 % робіт об’єднання чи ЖБК здійснюватимуть за власний кошт. Для подальших звернень ОСББ та ЖБК: з міського бюджету профінансують 50% від загальної вартості робіт, решту 50 % за власні кошти об’єднання чи ЖБК.

На капітальний ремонт або заміну ліфтів з міського бюджету компенсуватимуть 70 % від загальної вартості робіт, решту – 30 % робіт об’єднання чи ЖБК здійснюватимуть за власний кошт.

Крім того, Програмою передбачили відшкодування часткової суми відсотків за надані ОСББ та ЖБК кредитно-фінансовими установами кредити (на здійснення енергозберігаючих заходів для житлових будинків). Це становить 50 % відсоткової ставки, передбаченої кредитною угодою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #осбб #енергозбереження #програмапідтримкиосбб
Оголошення
live comments feed...