• Головна
  • Музей на честь учителів-АТОвців відкрили в Черкаському інституті післядипломної освіти педпрацівників
11:40, 21 вересня 2016 р.

Музей на честь учителів-АТОвців відкрили в Черкаському інституті післядипломної освіти педпрацівників

Музейну залу, присвячену вчителям-АТОвцям, відкрили в обласному Музеї освіти в стінах Черкаського інституту післядипломної освіти педпрацівників. Експозиція створена на честь 33-х вчителів, котрі захищали Україну на Сході. На сьогодні семеро із них досі перебувають на передовій, трьох уже немає в живих.

Створення експозиції стало завершальним етапом масштабного проекту співпраці освітян області із Лігою старшокласників. Спочатку учні збирали матеріали про вчителів, котрі замість навчання дітей вирішили піти в бій, писали про них вірші та прозові твори. Із тих зібраних біографічних даних створили книгу есе – розповідей про Героїв під назвою «Шикувалися воїни світла». Цю книгу і вручили бійцям під час відкриття музею, – інформує прес-служба департаменту осввіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

«Коли ми лише розпочинали збирати матеріали про вчителів, котрі пішли на захист Батьківщини, то не усвідомлювали, що ця війна триватиме так довго. Завдяки вам, вашій мужності та відданості, ми не знаємо того жаху війни на нашій території, тут ми можемо спокійно навчати дітей. Приємно, що і ви повернулися та продовжуєте виховувати нове покоління», – звернулася до вчителів-АТОвців ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна.

Експозиційну залу також назвали «Воїни світла». Створювали її за допомогою вчителів-АТОвців, волонтерів, інших учасників війни за підтримки Черкаського обласного краєзнавчого музею, зокрема за участі заступника директора музею Тетяни Кайдалової. Виставка розпочинається із молитви за Украну, далі розміщена загальна інформація про війну на Сході, потім – про вчителів-воїнів.

Заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль на відкритті музею подякував колективу інституту, департаменту освіти, навчальним закладам за втілення в життя такого важливого  проекту.

Фотографії, особисті речі бійців, одяг, документи, уламки бойових снарядів та багато іншого наповнюють експозицію. Своє місце зайняв і 17-метровий рушник єдності. Кожен з експонатів має свою історію, кожна річ – це частинка війни.

«Цей музей – це пам’ять про захисників, увіковічнення подвигу і збереження спогадів про тих, кого вже немає поруч із нами», – зазначив один із учителів-АТОвців, учитель математики Жашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради Богдан Черниш.

Андрій Луговацький, учитель економіки Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Уманської міської ради наголосив, що тепер він має повне право виховувати патріотизм у дітей, адже сам є прикладом для них.

Вчителям-захисникам свої вірші прочитали діти-автори із книги «Шикувалися воїни світла», а маленькі кадети Черкаської гімназії № 9 подарували виконання пісні «Воїни світла».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #відкриттямузею #учителі–учасникиато #воїнисвітла
Останні новини
Оголошення
live comments feed...