• Головна
  • Черкаські журналісти вшанували пам’ять загиблих колег
16:20, 16 вересня 2016 р.

Черкаські журналісти вшанували пам’ять загиблих колег

 Сьогодні на Соборній площі Черкас місцеві представники засобів масової інформації зібралися, щоб вшанувати пам’ять своїх загиблих колег, – інформує Вичерпно.

Цей день для акції, яка проходить у всіх великих містах України, був вибраний не випадково. Саме 16 вересня 16 років тому зник відомий український журналіст Георгій Гонгадзе. Пізніше його обезголовлене тіло знайшли у Таращанському лісі. І хоч смерть Гії, зрештою, призвела до зміни влади в Україні і вбивць журналіста упіймали і засудили, але імена замовників злочину досі не названі.

Та не один Гонгадзе заплатив найвищу ціну за право висловлювати свою думку. Загалом за 25 років незалежності в Україні загинуло 67 журналістів. Є в цьому жахливому списку і черкащани: Ігор Грушецький, Микола Ракшанов, Василь Сергієнко. А цього року був підірваний автомобіль білоруського, російського та українського журналіста Павла Шеремета.

Та найтрагічнішим для журналістів став 2014 рік – рік початку російської агресії на Сході України. Тоді у нашій державі смерть забрала чотирнадцять українських журналістів, серед яких п’ятеро представників ЗМІ, мобілізованих до лав ЗСУ, і які загинули як військовослужбовці.

Отож, не дивно, що професія журналіста продовжує залишатися одним із найнебезпечніших видів діяльності у світі.

– Колеги зазнають великих ризиків, не тільки перебуваючи в гарячих точках на сході країни, а й просто порушуючи резонансні теми та ставлячи незручні запитання владі, – відзначив координатор акції у Черкасах, журналіст газети «Черкаський край» Володимир Лимаренко-Полянський.

– Це не політична акція, наголосила головний редактор газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська, – це акція солідарності журналістів, коли потрібно привернути увагу до тих проблем, які пов’язані із професійною діяльністю працівників мас-медіа.

«Журналісти – це вуха і голос народу. І вбивати, бити журналістів – це означає бити свій український народ. Знущатися над журналістами і залишати ці злочини безкарними – це ознака недемократичності держави і це шлях в нікуди», – наголосила пані Тетяна.

Замовники вбивств багатьох журналістів продовжують залишатися в тіні. Але журналістам потрібно і надалі піднімати важливі теми, адже саме це суть їхньої роботи, відзначив журналіст видання «Кропива» Олександр Безпрозванний.

І на завершення акції журналістам нагадали, що за даними Міжнародної федерації журналістів (IFJ), у списку найнебезпечніших країн для працівників мас-медіа, який очолює Ірак, Україна посідає п’яте місце. А от згідно звіту Міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів», у реєстрі країн, небезпечних для журналістів, Україна опинилась на третьому місці після Сирії і Палестини.

Журналісти

Журналісти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаськіжурналісти #вшануванняпам’ятізагиблихколлег #спочаткубулослово
Оголошення
live comments feed...