• Головна
  • Переймати досвід упровадження Громадського бюджету в Черкаси приїжджала делегація з Самбора
11:10, 16 вересня 2016 р.

Переймати досвід упровадження Громадського бюджету в Черкаси приїжджала делегація з Самбора

Черкаси другий рік поспіль реалізують світову модель бюджету участі, яка у нас отримала назву Громадський бюджет.

З успішним досвідом у цій галузі та набутими за цей час знаннями учора знайомились члени делегації з м. Самбора Львівської області за підтримки їх польських колег у рамках проекту «Самбірчани мають голос – пілотажне впровадження парципаційного бюджету».

А саме: перший заступник міського голови м. Самбір Ірина Курлятович, президент Асоціації «Горизонти» (Польща) Казимир Тушинськи, директор Польського дому у м. Самбір Марія Зембович, директор «Самбірської агенції розвитку та євроінтеграції» Ірина Черниченко та координатор проекту Анна Латусек.

Міський голова Анатолій Бондаренко разом зі своїми заступниками Геннадієм Шевченком, Ігорем Коломойцем та директорами департаментів Черкаської міської ради познайомили почесних гостей з особливостями впровадження Громадського бюджету в Черкасах, а також обмінялись сувенірними подарунками із символікою міст, – інформує прес-служба Черкаської міської ради.

Вітаючи членів делегації, Анатолій Бондаренко наголосив, що в Черкаській міській раді працює злагоджена команда, яка турбується про людей і місто в цілому.

– Черкаси вже вдруге впроваджують програму Громадського бюджету, використовуючи польський досвід і механізми прямої демократії. Сьогодні ми слідкуємо за процесом збору проектів їх опрацювання та підготовки до голосування. Зважаючи на рекордну кількість поданих до міськвиконкому заяв (що вдвічі більше, ніж торік), нині виникла необхідність збільшити загальну суму. На найближчій сесії міської ради виноситиметься на затвердження депутатам проект рішення щодо збільшення обсягу фінансування програми Громадський бюджет на цей рік вдвічі. А саме: з 5 мільйонів гривень до десяти, – повідомив Анатолій Васильович.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган наголосила, що Черкаси торік першими  в Україні запровадило форму прямої демократії щодо розподілу бюджетних коштів шляхом впровадження програми Громадський бюджет, яку реалізують за підтримки Фундації ПАУСІ.

Цей проект дозволяє жителям Черкас самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати частину коштів із міського бюджету.

– З Фундацією ПАУСІ міська рада успішно працює вже четвертий рік поспіль – ще з 2011 року. За цей  час вдалось реалізувати три суттєвих програми. Це – «Аудит бюджету»,  за підсумками якої при Черкаській міській раді розглядалось створення відповідного підрозділу, який би займався контролем використання бюджетних коштів. Наступна програма – «Бюджет за завданнями», втілення якої вдалось поки лише частково, та Громадський бюджет, – зазначила Наталія Володимирівна.

Заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко розповіла, що цього року відповідним рішенням Черкаської міської ради були внесені зміни до програми Громадський бюджет міста Черкаси.

За її словами, особливостями 2016 року стане можливість проголосувати за чотири проекти одночасно. Підсумки будуть проводитися серед проектів з обсягом коштів до 300 тис грн в межах 25 відсотків загальної суми визначеної програмою на 2017 рік (1 250 тис грн) та серед проектів з обсягом коштів від 300 до 1000 тис грн (включно) в межах 75 відсотків відповідно (3750 тис грн).

Сам проект може подавати громадянин України віком від 18 років, який має реєстрацію місця проживання чи місця перебування в офіційних документах в місті Черкаси або довідку про місце роботи, навчання, служби чи інші документи що підтверджують проживання в місті.

Саме завдання повинно мати підтримку не менше 10 осіб (крім автора), не суперечити діючому законодавству. Також  реалізація проекту має перебувати у межах  компетенції органів Черкаської міської ради, відповідати критерію загальної доступності жителів до виконаного проекту, мати конкретне визначене місце реалізації, спрямовуватися на вирішення окремої проблеми  протягом бюджетного року в місті Черкаси, відповідно до критеріїв бланку-заяви, сума кошторису на реалізацію проекту, яка не перевищує 1 млн. грн. на один проект.

– Згідно з рішенням координаційної ради з питань громадського бюджету, з 1 по 30 липня здійснювався прийом проектів від громадськості. Загалом надійшло 108 проектів, які  надіслані департаментам для проведення оцінки їх практичної реалізації. Після цього, ідеї, які можливо реалізувати за правилами програми, будуть виставлені на голосування з 1 по 14 листопада 2016 року, за результатами якого і визначать переможців, які будуть реалізовуватися в 2017 році, – відзначив голова координаційної ради з питань громадського бюджету – заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Роман Жовнір.

А також додав, що в процесі опрацювання поданих проектів, один автор відкликав свою роботу, відмовившись від проекту. Ще п’ять проектів рішенням координаційної ради були недопущені до подальшої боротьби, зважаючи на невідповідність заявленим умовам. Тож за своє право на перемогу змагатимуться 102 проекти.

– Серед найбільш частих помилок, які допускають автори проектів, – недотримання загальної доступності жителів до виконаного проекту, – інформує Роман Сергійович.

На його думку, враховуючи прийняті зміни до програми Громадський бюджет, цього року автори проектів матимуть рівні умови для перемоги.

ГромБюджет

ГромБюджет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаськаміськарада #громадськийбюджет #успішнийдосвід #делегаціязсамбора
Оголошення
live comments feed...