Переймати досвід упровадження Громадського бюджету в Черкаси приїжджала делегація з Самбора

Черкаси другий рік поспіль реалізують світову модель бюджету участі, яка у нас отримала назву Громадський бюджет.

З успішним досвідом у цій галузі та набутими за цей час знаннями учора знайомились члени делегації з м. Самбора Львівської області за підтримки їх польських колег у рамках проекту «Самбірчани мають голос – пілотажне впровадження парципаційного бюджету».

А саме: перший заступник міського голови м. Самбір Ірина Курлятович, президент Асоціації «Горизонти» (Польща) Казимир Тушинськи, директор Польського дому у м. Самбір Марія Зембович, директор «Самбірської агенції розвитку та євроінтеграції» Ірина Черниченко та координатор проекту Анна Латусек.

Міський голова Анатолій Бондаренко разом зі своїми заступниками Геннадієм Шевченком, Ігорем Коломойцем та директорами департаментів Черкаської міської ради познайомили почесних гостей з особливостями впровадження Громадського бюджету в Черкасах, а також обмінялись сувенірними подарунками із символікою міст, – інформує прес-служба Черкаської міської ради.

Вітаючи членів делегації, Анатолій Бондаренко наголосив, що в Черкаській міській раді працює злагоджена команда, яка турбується про людей і місто в цілому.

– Черкаси вже вдруге впроваджують програму Громадського бюджету, використовуючи польський досвід і механізми прямої демократії. Сьогодні ми слідкуємо за процесом збору проектів їх опрацювання та підготовки до голосування. Зважаючи на рекордну кількість поданих до міськвиконкому заяв (що вдвічі більше, ніж торік), нині виникла необхідність збільшити загальну суму. На найближчій сесії міської ради виноситиметься на затвердження депутатам проект рішення щодо збільшення обсягу фінансування програми Громадський бюджет на цей рік вдвічі. А саме: з 5 мільйонів гривень до десяти, – повідомив Анатолій Васильович.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган наголосила, що Черкаси торік першими  в Україні запровадило форму прямої демократії щодо розподілу бюджетних коштів шляхом впровадження програми Громадський бюджет, яку реалізують за підтримки Фундації ПАУСІ.

Цей проект дозволяє жителям Черкас самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати частину коштів із міського бюджету.

– З Фундацією ПАУСІ міська рада успішно працює вже четвертий рік поспіль – ще з 2011 року. За цей  час вдалось реалізувати три суттєвих програми. Це – «Аудит бюджету»,  за підсумками якої при Черкаській міській раді розглядалось створення відповідного підрозділу, який би займався контролем використання бюджетних коштів. Наступна програма – «Бюджет за завданнями», втілення якої вдалось поки лише частково, та Громадський бюджет, – зазначила Наталія Володимирівна.

Заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко розповіла, що цього року відповідним рішенням Черкаської міської ради були внесені зміни до програми Громадський бюджет міста Черкаси.

За її словами, особливостями 2016 року стане можливість проголосувати за чотири проекти одночасно. Підсумки будуть проводитися серед проектів з обсягом коштів до 300 тис грн в межах 25 відсотків загальної суми визначеної програмою на 2017 рік (1 250 тис грн) та серед проектів з обсягом коштів від 300 до 1000 тис грн (включно) в межах 75 відсотків відповідно (3750 тис грн).

Сам проект може подавати громадянин України віком від 18 років, який має реєстрацію місця проживання чи місця перебування в офіційних документах в місті Черкаси або довідку про місце роботи, навчання, служби чи інші документи що підтверджують проживання в місті.

Саме завдання повинно мати підтримку не менше 10 осіб (крім автора), не суперечити діючому законодавству. Також  реалізація проекту має перебувати у межах  компетенції органів Черкаської міської ради, відповідати критерію загальної доступності жителів до виконаного проекту, мати конкретне визначене місце реалізації, спрямовуватися на вирішення окремої проблеми  протягом бюджетного року в місті Черкаси, відповідно до критеріїв бланку-заяви, сума кошторису на реалізацію проекту, яка не перевищує 1 млн. грн. на один проект.

– Згідно з рішенням координаційної ради з питань громадського бюджету, з 1 по 30 липня здійснювався прийом проектів від громадськості. Загалом надійшло 108 проектів, які  надіслані департаментам для проведення оцінки їх практичної реалізації. Після цього, ідеї, які можливо реалізувати за правилами програми, будуть виставлені на голосування з 1 по 14 листопада 2016 року, за результатами якого і визначать переможців, які будуть реалізовуватися в 2017 році, – відзначив голова координаційної ради з питань громадського бюджету – заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Роман Жовнір.

А також додав, що в процесі опрацювання поданих проектів, один автор відкликав свою роботу, відмовившись від проекту. Ще п’ять проектів рішенням координаційної ради були недопущені до подальшої боротьби, зважаючи на невідповідність заявленим умовам. Тож за своє право на перемогу змагатимуться 102 проекти.

– Серед найбільш частих помилок, які допускають автори проектів, – недотримання загальної доступності жителів до виконаного проекту, – інформує Роман Сергійович.

На його думку, враховуючи прийняті зміни до програми Громадський бюджет, цього року автори проектів матимуть рівні умови для перемоги.

ГромБюджет
http://www.rada.cherkasy.ua/ua/
черкаськаміськарада громадськийбюджет успішнийдосвід делегаціязсамбора
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
33 перегляди в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Перевірка тверезості водія дозволяє уникнути багатьох неприємностей. На питання, який алкотестер купити для особистого користування, слід було б відповісти, що точно такий же, як використовують поліцейські. Проблема, полягає в тому, що поліцейські алкотестери коштують дуже дорого, а така висока ціна значно перевищує фінансові можливості середньостатистичного водія.На щастя, на сайті alco-test.com.ua представлені моделі персональних алкотестерів, які будуть...
Новини компаній
Дитинство – це дивовижний час, який немислимий без іграшок і навчання. Для того, щоб полегшити крихітці знайомство з навколишнім світом, треба придбавати правильні іграшки, наприклад, 3D конструктор на магнітах. 3D конструктор на магнітах – це один з варіантів розвиваючої ігри з дитиною. Яскравий дизайн, простота конструкції створюють простір для польоту фантазії і захоплюючої гри. Використовуючи магніти, спочатку можна вивчати геометричні фігури, кольори,...
Новини компаній
Цими днями в кінотеатрах України відбувся показ фільму «DZIDZIO перший раз». Творча команда разом з DZIDZIO спеціально мандрують з міста до міста для того, щоб разом з глядачами насолодитись переглядом романтичної комедії на великому екрані. Усі поціновувачі творчості радо вітали епатажного співака та його команду оплесками. Під час прес-конференції актори пригадували яскраві та найкумедніші історії, пов’язані зі створенням фільму. Також DZIDZIO подякував...
Новини компаній
На ринок іграшок увірвався справжній ураган, який підкорив не тільки дітей, а й дорослих - машинки Trix Trux. Яскравий, незабутній подарунок надовго залишиться в пам'яті іменинника і його друзів. Що являє собою цей цікавий набір: - машинка з великими колесами Trix Trux; - гнучка пластикова траса, з деталей якої навіть 3-річний малюк зробить неповторну дорогу для своєї улюбленої машинки; - трамплін «хвиля» і «гірка»; - перешкода «сходи»; - струни для викона...
Промо
За перші 4 днів кінопрокату романтична комедія вже отримала 9 246 473 грн і її вже переглянуло 108 тисяч глядачів.  Творча команда кінострічки продовжує тур Україною, що розпочався 24 жовтня і включає 11 міст. Дзідзьо разом з продюсерами та акторами фільму проводять перегляди з глядачами та журналістами, що супроводжуються жвавим спілкуванням та автографсесіями. Найближчим часом «DZIDZIO ПЕРШИЙ РАЗ» разом з Дзідзьом зможуть відвідати кінотеатри у Житомирі...
Новини компаній
Недогледіли ... Які питання потрібно собі задати сьогодні і що потрібно зробити, щоб потім не було нестерпно боляче, від цієї простої і одночасно жорстокої думки «недогледів ....» Щодня в голові турботливого батька паморочиться рій питань потребують відповідей: · Відвідує чи моя дитина школу? · Чи не прогулює уроки? · Як з ним спілкуються вчителя? · Чи не ображають старші за віком? · Де і з ким він проводить час після школи? · Чому його вчить цей репетитор...
Новини компаній
Алкоголізм - одна з проблем нинішнього століття. Статистика показує, що сьогодні алкоголь вживає практичний кожна людина, віком від 16-ти років. Дана проблема є глобальною, тому її рішення в багатьох країнах проходить на державному рівні. Тест на рівень алкоголю в крові під час приходу на робоче місце Від алкоголю може постраждати сім'я, кар'єрний ріст і оточення. Відомо, що, в більшій мірі, активну боротьбу з вживанням алкогольних напоїв ведуть різні підп...
Политические новости
Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев'янко 27 жовтня відвідав Чигирин та Черкаси, де поспілкувався з мешканцями, які хочуть ставати частиною змін в Україні. За словами Дерев’янка, незабаром, 23 грудня відбудуться вибори в об'єднані територіальні громади. Він підкреслив, що ОТГ - це можливість мешканцям отримати більше повноважень та вирішувати болючі для громади питання. Незабаром відбудуться вибори у Чигиринську О...
Новини компаній
Ніколи пояснювати: залишилися лічені години Тотального Розпродажу в українському інтернет-магазині одягу Time of Style. Це найнижчі ціни року, товару залишається все менше. Клікайте по посиланню, перевіряйте ціни і забирайте все, що подобається! Жіночий одяг: Светри - від 79 грн. Сукні - від 89 грн. Джинси - від 99 грн. Блузки - від 119 грн. Куртки - від 259 грн. Чоловічий одяг: Сорочки - від 29 грн. Светри - від 79 грн. Джинси - від 229 грн. Куртки - від...