• Головна
  • Немає кому ходити на виклики – у Черкасах бракує педіатрів
11:25, 9 вересня 2016 р.

Немає кому ходити на виклики – у Черкасах бракує педіатрів

Увесь день черкащанка Олена Плаксій із хворою дитиною прочекала педіатра, а лікар так і не з’явився. З питанням, як таке можливо, що лікар обійшов пацієнта, який потребував допомоги, жінка звернулася до сайту vikka.ua.

"5 вересня чоловік викликав педіатра у дитячій поліклініці, що по вулиці Благовісній, і диспетчер сказав, що чекати потрібно протягом дня до 17-ї години. Цілий день у дитини піднімалася температура, я збивала і чекала лікаря. Коли о 17:10 він так і не з’явився, я зателефонувала в поліклініку, де мені відповіли, що лікар уже на дільниці. Ми чекали до 18:20 – лікаря не було. Я зателефонувала знову, і відповідь мене "убила" – чекайте, лікар сказав, що обов’язково до вас прийде. Виявилося, що на той момент лікар знову вів прийом у поліклініці", – розповідає черкащанка.

У коментарі директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міськвиконкому Олег Стадник констатує: педіатрична мережа у закладах міста укомплектована тільки на 65% від штатного розпису, а кожен другий педіатр працює на своїй і на сусідній дільниці.

"Ситуація набула критичних рис ще й тому, що два лікаря-педіатри, які закінчили інтернатуру і мали приступити до роботи на дільниці, вступили до ординатури на навчання і, фактично не попередивши адміністрацію, поїхали на навчання. Початок місяця є особливо напруженим ще і з цієї причини. Лікарі почергово поєднують і прийом, і виклики, в тому числі і у свій позаробочий час. Так буде, допоки не знайдемо заміни", – пояснює чиновник.

Виходом із ситуації, на думку Олега Стадника, є підняття заробітної плати педіатрам принаймні утричі: тоді вони будуть зацікавлені працювати. А батькам, які хочуть належного сервісу, він радить шукати фахівця, який на взаємовигідних умовах примчить на виклик у будь-який час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #бракуєпедіатрів #ситуаціякритична #олегстадник
Оголошення
live comments feed...