• Головна
  • Верховний Суд України визнав заборону місцевих органів самоврядування щодо торгівлі алкоголем в нічний час доби поза законом. Це стосується й Черкас
13:50, 8 вересня 2016 р.

Верховний Суд України визнав заборону місцевих органів самоврядування щодо торгівлі алкоголем в нічний час доби поза законом. Це стосується й Черкас

Згідно постанови найвищої судової інстанції України від 24.05.2016 року, органи місцевого самоврядування мають право тільки встановлювати режим роботи суб’єктів господарювання. А встановлення обмежень щодо торгівлі алкогольними напоями у нічний час виходять за межі повноважень, наданими органам місцевого самоврядування законом №280, – повідомляє Антенна.

Чому заборона продажу алкоголю на місцевому рівні є порушенням? Тому що з 2010 року заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть лише на час проведення масових заходів (ч. 9 статті 15-2, ч. 3 статті 15-3 Закону №481). Тобто основний закон, який регулює торгівлю алкоголем, не надає права місцевим радам накладати дані обмеження.

Нагадаємо, що восени 2011 року Черкаська міська рада прийняла рішення обмежити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива (крім безалкогольного) та тютюнових виробів на території міста Черкаси в закладах торгівлі з 22:00 до 8:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#верховнийсудукраїни #торгівляалкоголем #заборонапродажу #позазаконом
Оголошення
live comments feed...