• Головна
  • У ЧНУ з жовтня розпочне діяти військова кафедра
18:00, 6 вересня 2016 р.

У ЧНУ з жовтня розпочне діяти військова кафедра

З 8 жовтня розпочнеться навчання на кафедрі військової підготовки, яку створили у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Згідно постанови Кабміну, кафедру створили ще минулого року. За цей час тривало її укомплектування, розробка програм та затвердження військово-облікових спеціальностей. Про ідею створення та особливості навчання в коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

Досі жоден вищий навчальний заклад області не мав кафедри військової підготовки. Її здійснювали у вишах сусідніх областей.

“У зв'язку з ситуацією в Україні, військовою агресією на східних кордонах держави актуальною стала потреба готувати офіцерів запасу на базі вищого навчального закладу Черкащини. Ініціативу також підтримали й у Черкаському обласному військовому комісаріаті, прикордонному центрі “Оршанець”, Спілках офіцерів запасу Черкащини та ветеранів АТО. Зараз вже набрано 85 студентів, серед них - 5 військовослужбовців, є й ті, хто перебуває в зоні бойових дій на сході України”, – розповів Олександр Черевко.

На військові спеціальності вступають переважно чоловіки, проте серед студентів вже є й 15 жінок, розповідають на кафедрі.

Університет готуватиме офіцерів запасу з початковим офіцерським званням молодший лейтенант з військово-облікових спеціальностей: бойове застосування механізованих з’єднань, частин, підрозділів та психологія. Кафедру військової підготовки очолив кандидат педагогічних наук, доцент, полковник запасу Валерій Монастирський.

Як кажуть у виші, нині триває додатковий етап набору студентів для підготовки офіцерів запасу для тих, хто здобуває або має вищу освіту не нижче бакалавра. Документи можна подати до 15 вересня. Вступні випробування проходитимуть 16 та 17 вересня.

Навчання на кафедрі триватиме два роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #чну #військовакафедра #офіцеризапасу #олександрчеревко
Оголошення
live comments feed...