• Головна
  • Міські посадовці запевняють, що амброзію косять щодня
15:20, 31 серпня 2016 р.

Міські посадовці запевняють, що амброзію косять щодня

Алергія на карантинний бур'ян – амброзію – поширена з кінця липня до середини вересня, поки рослина перебуває у фазі цвітіння. Найсильніше вона проявляє себе в кінці серпня і впливає на здоров'я людей. Тож останнім часом черкащани почали скаржитися на закладення носу, сльозоточивість очей та інші симптоми, які викликає найсильніша рослина-алерген. Які заходи здійснює міська влада щодо боротьби з карантинним бур'яном дізнавався кореспондент УНН-Центр.

Як повідомив начальник відділу екології департаменту ЖКГ Черкаської міської ради Володимир Гусаченко, кожного дня комунальники косять амброзію у відповідних місцях міста.

– Ви мені скажіть, на яких територіях, які перебувають на балансі комунальних підприємств нашої міськради, амброзія не покошена? Зараз туди виїдуть комунальники. Ми кожного дня знищуємо цю рослину. Питання в іншому: є власники певних об’єктів, земельних ділянок, котрі згідно з Законом України „Про благоустрій населених пунктів“ повинні доглядати за своєю територією. А більшість із них цього не роблять. Ми таких власників штрафуємо, але, як бачите, це не допомагає”, – зазначив чиновник.

Разом з тим у Державній екологічній інспекції в Черкаській області повідомили, що також вживають заходів по боротьбі з амброзією у межах своїх повноважень. За словами заступника начальника Державної екоінспекції у Черкаської області Олександра Познякова, їхніми працівниками проводяться виїзні перевірки. За їх результатами вони надсилають листи органам місцевого самоврядування з проханням вжити заходів щодо ліквідації амброзії полинолистої і бур’янів-алергенів; контролю за станом санітарного благополуччя населення тощо. Листи такого змісту відправляють, посилаючись на вимоги статті 10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, статті 35 Закону України “Про охорону земель”.

– Зрозумійте, ми не відповідаємо за те, що амброзія є рослиною-алергеном, яка впливає на стан здоров’я людей. Цим займається Держспоживслужба. Наше завдання — боротьба з масовим заростанням рослин, які не приносять жодної користі. А щодо розповсюдження амброзії, то цей процес повинні контролювати керівники РДА, міських, селищних рад, виділяючи для цього кошти з місцевих бюджетів, щоб знищити рослину. А свою роботу ми проводимо”, – пояснив Олександр Позняков.

Додамо, що нині жителі міста Черкаси в соціальних мережах скаржаться на розповсюдження амброзії полинолистої. Натрапити на цей вид бур’яну можна практично на кожній земельній ділянці міста.

Аброзія-2

Аброзія-2

Довідка: Амбро́зія полиноли́ста — вид трав’янистих рослин із родини Айстрових. Амброзія полинолиста належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. За життєвою стратегією – це рудерал, заселяє сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасовища, пустирі тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #амброзіяполинолиста #карантиннийбур’ян #алергія.боротьбазамброзією
Оголошення
live comments feed...