• Головна
  • Черкаські чиновники на закупівлі шкільних автобусів нагріли руки на 3,6 млн грн
10:41, 30 серпня 2016 р.

Черкаські чиновники на закупівлі шкільних автобусів нагріли руки на 3,6 млн грн

Черкаська область - лідер серед всіх областей країни щодо закупівлі шкільних автобусів за завищеною вартістю. Про це йдеться в статті на сайті Голос.ua, повідомляє УНН.

За даними сайту Вісника держзакупівель за останні кілька місяців цілий ряд відділів освіти районних державних адміністрацій Черкаської області придбали найдорожчі в країні шкільні автобуси. Вартість кожного склала близько 1,68 млн грн. При цьому в 20-ти інших областях шкільні автобуси купували за середньою ціною від 1,3 до 1,4 млн грн.
Загальна кількість придбаних Черкаською областю шкільних автобусів за завищеними цінами - 10 одиниць. Таким, чином, освоєно 16,8 млн бюджетних гривень. Розмір переплати склав близько 3,6 млн грн.
"Ситуація не видається дивною, оскільки обласними чиновниками були придбані шкільні автобуси виробництва ПАТ "Черкаський Автобус", вартість яких на 20% -30% вище, ніж продукція інших українських виробників.
Експерти ринку автобусів також відзначають непрозору структуру власності ПАТ "Черкаський автобус". Завод свого часу в результаті банкрутства перейшов Промінвестбанку (власник якого - російський державний Внешеконобанк). На даний момент підприємство належить компанії з управління активами, власники якої приховані в кіпрських офшорах ", - йдеться в статті.
Видання зазначає, що загальним для всіх цих тендерів є також те, що в них не брав участь ні один дилер, який представляє інші заводи виробники. Можлива причина традиційна - чиновниками створюються умови тендера, які може виконати тільки один завод.
"Дуже зручна схема. І закон начебто виконується, і всі учасники процесу задоволені. За аналогічними схемами зараз йдуть спроби закупівлі 90 автобусів у Львівській області та близько 20 автобусів в Закарпатській області. Миколаївська область також закупила 11 шкільних автобусів черкаського заводу. Тут розмір переплати (у порівнянні з більш доступними аналогами) склав рекордні 4 млн грн.
Розмір втрат для бюджету можна помножити на десять, в порівнянні з Черкаської переплатою ", - резюмує автор статті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...