• Головна
  • Як будемо виживати при таких комунальних тарифах? Черкащани підраховують майбутні витрати
12:20, 22 серпня 2016 р.

Як будемо виживати при таких комунальних тарифах? Черкащани підраховують майбутні витрати

За спожиту у серпні холодну воду та послуги водовідведення черкащанам доведеться платити за новими цінами. З вересня тарифи піднімуться й на електроенергію.

Як зростали ціни на комунальні послуги з початку року та які тарифні зміни слід очікувати черкащанам, дізнавався сайт vikka.ua.

Електроенергія

Згідно з постановою НКРЕКП, ціни на електроенергію у 2016 році зросли ще в березні. Так, при споживанні від 100 до 600 кВт/год електроенергії на місяць черкащани платять 99 копійок, понад 600 кВт – 1,56 грн. Однак із 1 вересня поточного року тарифи знову зростуть: за 1 кВт/год доведеться платити 0,714 гривні (при споживанні до 100 кВт/год) та 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт/год). Після подорожчання у березні 2017-го середня ціна за 1 кВт електроенергії складе 122,77 копійок.

Тарифи-2

Тарифи-2

Вода

Цього року перше подорожчання послуги з централізованого гарячого водопостачання встановлено в травні – за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання черкащани сплачували 75,39 грн/куб. м (з ПДВ), за відсутності рушникосушильників – 69,48 грн/куб. м (з ПДВ).

У липні відбувся черговий стрибок на гарячу воду – зараз тарифи встановлено на рівні 77,58 грн з рушникосушильниками і 71,49 грн без них. З вересня ціни знову впадуть: на гарячу воду – на 9,8% для споживачів ПАТ "Черкаське хімволокно" та на 5% для КПТМ "Черкаситеплокомуненерго".

Із серпня за новими тарифами нараховуватимуть споживання холодної води. Нацрегулятор НКРЕКП збільшив вартість водопостачання. Відтак, на централізоване водопостачання та водовідведення встановлені такі тарифи:

– централізоване водопостачання – 13,86 грн/куб. м (з ПДВ);

– централізоване водовідведення – 10,32 грн/куб. м (з ПДВ).

Тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем):

– послуги постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 14,55 грн/куб. м (з ПДВ);

– послуги водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 10,84 грн/куб. м (з ПДВ).

Опалення

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже удвічі з 1 липня 2016 року. Так, з 1 липня жителі Черкас платять за централізоване опалення:

– абоненти житлових будинків із будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1 215,38 грн/Гкал (з ПДВ);

– абоненти житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 29,16 грн за 1 кв. м на місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ).

Водночас з першого вересня в Черкасах буде знижено тарифи на опалення – для споживачів ПАТ "Черкаське хімволокно" (на теплову енергію – на 10,7%, на централізоване опалення – на 10,6%,) і КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" (на 5,5%, 5,4%).

Газ

До першого травня 2016 року газ коштував 7188 гривень за 1000 кубометрів. Для черкащан, які споживали менше, ніж 1200 кубометрів за опалювальний сезон, існувала соціальна норма в розмірі 3600 гривень за тисячу кубометрів. Її скасували. Тож від травня ціна для всіх, незалежно від рівня споживання, становить 6879 гривень за тисячу кубометрів. Зокрема, для споживачів у багатоквартирних будинках, які використовують газові плити для готування їжі, газ коштував 7200 за 1000 кубометрів. Оскільки з 1 травня ціна опустилася до 6879 гривень, газ для них подешевшав на 8%.

Тарифи-3

Тарифи-3

Наскільки переплачуємо?

Зростання тарифів відповідно позначилися на платіжках черкащан. Так, за комунальні послуги родина Шпильових із чотирьох осіб та маленької дитини у трикімнатній квартирі сплачує в середньому на 250 гривень більше, ніж торік. Зокрема, істотно зросла ціна на електроенергію: минулого літа родина сплачувала 107 гривень, цього ж – цифра зросла до 163 гривень.

Вдарили по гаманцю й більші рахунки за газ: із 127 гривень, які приходили родині, ціна зросла до 195 гривень. За гарячу воду довелося викласти цього року 168 гривень (при споживанні 4 куб. м), однак, як зазначає Анжела Шпильова, сума могла бути набагато більша, оскільки гарячу воду з початку літа відключали кілька разів.

За опалення взимку родина заплатила цьогоріч 685 гривень, а це на 100 гривень більше, ніж минулого року, незважаючи на встановлений лічильник на тепло. Але родина це пояснює більшою кількістю спожитих кубів.

Родина черкащанки Лілії Бароян вже більше року користується лічильниками на світло й газ. За словами жінки, рахунки на родину з чотирьох осіб приходять набагато менші.

"Це пов’язано з тим, що існує різниця між нормами і реальним споживанням. Так, раніше ми мали сплачувати за 36 кубів газу 247 гривень, при реальному споживанні 7 кубів, за які зараз сплачуємо з лічильником 48 гривень", – пояснює Лілія Бароян.

З тієї ж причини родина платить менше й за водопостачання: без лічильника сума перевищувала 500 гривень на місяць, з лічильником набагато менше – 117 гривень.

Однак не завжди на лічильниках, особливо газових, можна заощадити. Більші рахунки за газ приходять черкащанину Олександру Іванченку, в якого у квартирі наявний проточний газовий водонагрівач. Як пояснює чоловік, нагрівач може "з'їдати" 1 кубічний метр газу на годину.

"Враховуючи усілякі хатні справи, за добу в середньому може бути спожито 4 куби газу, а в місяць можна спалити близько 60 кубів. Враховуючи, що сьогодні ціна на газ для всіх побутових споживачів становить 7,18 грн за 1 кубометр, то за 60 кубів доводиться викладати 430 гривень", – розповідає чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкащани #комунальнітарифи #електроенергія #вода #опалення #газ
Оголошення
live comments feed...