• Головна
  • В Обласному художньому музеї відбулося відкриття ювілейної виставки творів Івана Сердюка
18:14, 18 серпня 2016 р.

В Обласному художньому музеї відбулося відкриття ювілейної виставки творів Івана Сердюка

17 серпня 2016 року в КУ «Обласний художній музей» ЧОР відбулося відкриття ювілейної виставки творів Івана Сердюка, приуроченої до 25-ї річниці Незалежності України.

На відкритті виставки ювіляра привітали начальник Управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Олег Анатолійович Островський та голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народного мистецтва Ольга Михайлівна Мартинова, а також черкаські художники та майстри народної творчості.

 

Іван Сергійович Сердюк народився 28 грудня 1936 року в селі Івахни Монастирищенського району Черкаської області. У 1960 році закінчив Косівське училище прикладного та декоративного мистецтва за фахом «Майстер з художньої обробки деревини». Після закінчення Уманського державного педагогічного інституту імені Павла Тичини отримав спеціальність учителя трудового навчання і математики. Вчителював у школах міста Умані. З 1978 до 2010 року працював старшим викладачем Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Ветеран праці, відмінник народної освіти, Іван Сердюк, досконало оволодівши багатьма народними ремеслами, передавав свої знання студентам, молодим учителям. Опублікував 42 наукові статті, 20 навчальних програм та 7 науково-методичних посібників. Протягом своєї трудової діяльності взяв участь більше ніж у 90 всеукраїнських та регіональних виставках, серед них 14 персональних виставок.

З 2010 року Іван Сергійович знаходиться на заслуженому відпочинку, однак активно продовжує займатися творчою роботою. У 2011 році він став членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Творчість майстра надзвичайно багатогранна. Іван Сергійович досконало володіє плоскісним та об’ємним різьбленням по дереву, карбуванням по металу, знає різні керамічні техніки. Найактивніше майстер працює в традиційній техніці аплікації соломкою та малярстві, що й презентує ювілейна виставка. В експонованих творах відтворено багатство українського фольклору, звичаїв та обрядів нашого народу. Знайшли відображення в творчості майстра і героїка минулого нашої землі та видатні історичні постаті. Справжнім джерелом натхнення стали для Івана Сергійовича твори Тараса Шевченка. Кожний робота майстра пронизана щирою любов’ю до України та українського народу.

 

Виставка діє з 17 серпня до 30 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #виставка #музей #картини
Оголошення
live comments feed...