• Головна
  • Більше тисячі випадків зараження паразитами зафіксували у цьому році в області
15:10, 18 серпня 2016 р.

Більше тисячі випадків зараження паразитами зафіксували у цьому році в області

Серйозною загрозою для здоров’я населення є паразитарні хвороби. Жодна людина світу не застрахована від них. Для мешканців Черкаської області це теж актуально. За 7 місяців цього року в області зареєстровано 1 210 випадків паразитозів, що складає 96,9 на 100 тис. населення, дитячого – 559,8, у минулому році цей показник склав відповідно 89,1 та 506,7. Про це «Новій Добі»повідомили у Державній санепідемслужбі Черкаської області.

Серед паразитарних хвороб на гельмінтози припадає 89% і кишкові найпростіші – лямблії склали 11%.

Одним із найпоширеніших гельмінтозів на території області є ентеробіоз, частка якого становить 86%, рівень захворюваності становить 83,1 на 100 тис. населення. Із усіх захворілих на ентеробіоз 98% складають діти. Захворюваність ентеробіозом реєструється на всіх адмінтериторіях області.

Другим за поширенням у нас реєструється аскаридоз – за 7 місяців виявлено 40 випадків – 3,2 на 100 тис. населення. Найвищі показники мають місце у м. Умань, Сміла, Золотоніському, Уманському, Христинівському районах.

Крім цього, із рідкісних гельмінтів виявлено по 5 випадків дирофіляріозу, токсокарозу, по 2 – опісторхозу, гіменолепідозу, та 1 – дипілідіозу.

Із найпростіших в області зареєстровано 131 випадок лямбліозу, що становить 10,5 на 100 тис. населення, діти 48,2 на 100 тис. дитячого населення.

Враховуючи епідемічну ситуацію, для попередження поширення паразитозів серед населення області радимо:

- Дотримуватися правил особистої гігієни (слідкувати за чистотою тіла, особливо рук);
- Відучувати дітей від звички брати до рота пальці, олівці, ручки, гризти нігті;
- Захищати продукти харчування від мух;
- Овочі, фрукти, ягоди перед вживанням ретельно мити проточною водою;
- На садибах мати впорядковані вбиральні, які тримати в належній чистоті;
- Не угноювати присадибні ділянки випорожненнями людини, не знешкодженими від яєць глистів (знезаражувати їх можна компостуванням або витримуванням у вигрібних ямах протягом 7 – 8 місяців);
- Не вигулювати собак та кішок на дитячих майданчиках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкаськаобласть #паразити #глисти #аскариди #статистика #профілактикаглистів+Нравится1Комментарии(0)Введитетекстсообщения...НАШСАЙТРЕКОМЕНДУЄ:Черкащанипочаличастішехворітинагрип3тисячічеркащанзахворілинагрип
Оголошення
live comments feed...