• Головна
  • В Обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки Дани Виноградової «Буремна Україна».
15:20, 17 серпня 2016 р.

В Обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки Дани Виноградової «Буремна Україна».

16 серпня 2016 року в КУ «Обласний художній музей» ЧОР відбулося відкриття персональної виставки Дани Виноградової «Буремна Україна».

Виставка Дани Виноградової натхненна боротьбою українського народу за право жити на своїй землі, а також реаліями війни та емоціями тих солдатів, що стоять на варті Незалежності України. Перший іспит боротьби художниця пройшла на Майдані у 2014 році. Після чого як боєць Добровольчого Українського Корпусу Правий Сектор брала участь у проведенні антитерористичної операції на Донбасі.

Дана Виноградова народилася у 1985 році. Навчалася у Хмельницькому національному університеті за спеціальністю «Дизайн одягу». Образотворче мистецтво полюбила ще в ранньому дитинстві. Своїми першими творчими успіхами Дана завдячує батькові, Камлюку Олександру Івановичу, який і був її першим вчителем. Малюнок став для дівчини постійним супутником, способом спілкуватися із людьми, торкаючись найвіддаленіших куточків їх душ. На думку Дани Виноградової, мистецтво – це універсальна мова, яка здатна донести емоції, переживання, проговорити свої думки вголос.

Основною метою виставки є привернення уваги до проблеми демобілізованих бійців, які повернулися додому з війни, але з яких ще не «повернулася» війна.

Стиль символічного сюрреалізму дозволяє художниці розкрити атмосферу боротьби українського народу такою, якою вона є насправді: брутальною, «трешовою», часом на межі сприйняття й несприйняття свідомістю. Роботи виконані у стриманій гаммі кольорів, де переважають темні тони на тлі яких контрастно пробивається світло і барви.

«Виставка робіт «Буремна Україна» – це багаторічна робота по викладенню моїх думок на папір та полотно. Це німа промова націоналіста, в яку вилиті всі враження, все те, що бентежить мою душу українки, що болить та про що хочеться кричати. Натхненна боротьбою українців та тими подіями, в яких безпосередньо брала участь – я прокричала усі думки, емоції та враження в своїх картинах», – каже Дана Виноградова.

На виставці представлено 23 живописні та графічні роботи, поєднані спільною тематикою та стилістикою. Фактично художниця прагне сказати про те, що Україна може бути або вільна, або не Україна…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #виставка #музей #картини
Оголошення
live comments feed...