• Головна
  • Щодня черкащани роблять 360 тисяч пошукових запитів у "Яндексі"
10:53, 13 серпня 2016 р.

Щодня черкащани роблять 360 тисяч пошукових запитів у "Яндексі"

У цілому, Черкащина тримає середньоукраїнські показники. Як тут не згадати слова одного з соціологів, сказані років 15 тому: якщо у вас не вистачає коштів на повноцінне всеукраїнське опитування, проведіть його лише на Черкащині – результат вийде той самий.

Компанія "Яндекс.Україна" оприлюднила портрет черкащанина, користувача мережі Інтернет.

Загальна інформація

Станом на квітень 2016 року на Черкащині налічується майже 550 тисяч осіб віком від 15 років, які хоча б раз на місяць виходять в інтернет. Це понад 51% усього населення області даної вікової групи. Серед них більше жінок (287 тисяч проти 260 тисяч чоловіків). Рівень проникнення інтернету в області приблизно дорівнює середньому по Україні.

Інтернет-аудиторія Черкаської області доволі зріла: дві третини користувачів – ті, "кому за 30". Це трохи більше, ніж у цілому по країні, і значно більше, ніж у решті областей Центральної та Західної України.

Щомісяця пошуком "Яндекса" користуються майже 300 тисяч жителів Черкаської області. Але не всі роблять це регулярно: у травні щодня заходили у "Яндекс" у середньому 70 тисяч черкащан і щодоби задавали понад 360 тисяч запитів (це 11,2 млн за місяць).

Серед запитів від жителів Черкащини, для яких можна визначити мову, понад 24% – українською. Це більше, ніж у середньому по Україні (18,5%). Ще 74% запитів черкащани задають російською, а решту – іншими мовами, в основному англійською. Залежно від того, що хоче знайти в інтернеті, одна й та сама людина може вводити питання різними мовами. Так, про навчання черкащани здебільшого запитують українською, а про соцмережі – російською. Бувають запити і суржиком – приміром, [купить ковйор на пол] або [самий дешовий айфон]. Прикметно, що їх із Черкащини більше, ніж з інших областей України.

Цілі та теми пошукових запитів

Аудиторія інтернету в Черкаській області порівняно доросла, проте діти і молодь, певно, активніші за батьків, бо найпопулярніша тема у пошуку серед черкащан – це навчання: у "Яндексі" шукають реферати, твори зі шкільної програми, готові домашні завдання (ГДЗ), тести ЗНО тощо. За цим показником Черкаси перевершили решту України: в інших областях за пошуковими запитами лідирують соцмережі, ігри та кіно, які в Черкаській області посідають друге, третє і четверте місця відповідно.

Усупереч поширеній думці, порнозапити – лише на п’ятій сходинці. До топ-10 популярних пошукових тем у жителів Черкас і області також входять авто, техніка й електроніка, здоров’я, новини й інтернет-сервіси.

Про соцмережі, ігри та кіно черкащани запитують дещо рідше, ніж мешканці інших областей України, про серіали – набагато рідше, натомість про усе мобільне – частіше за інших. Також Черкаська область – чи не єдина, де запитів про інтернет-сервіси виявилося так багато. За цим показником її можна порівняти хіба що із просунутими Київською та Львівською.

Зміна політичної ситуації в Україні протягом останніх двох із половиною років також помітно вплинула на запити користувачів, насамперед про поточні події. Так, якщо у листопаді 2013 року жителі Черкащини задали "Яндексу" 22,5 тисячі запитів зі словом "новини" або "новости", то у березні 2014-го, із початком подій у Криму, – у 5 разів більше. Прикметно, що в інших областях новинами найбільше цікавилися під час загострення ситуації у Криму і зоні АТО, а у Черкаській – у лютому 2015 року, коли різко впала гривня.

Навіть зараз кожен 40-й запит із Черкащини до "Яндекса" – про новини.

Популярні та рідкісні пошукові запити

Топ-10 запитів до "Яндекса" практично однаковий у різних областях України і майже не змінюється навіть із року в рік. Він не відбиває життя навколо і події, які хвилюють жителів країни. Що б не відбувалося, до топ-10 все одно потрапляють назви популярних соцмереж, інших інтернет-сервісів, порно, погода. Якщо говорити про черкащан, то близько 5% їхніх запитів припадає лише на 10 найпопулярніших формулювань.

Топ-10 запитів жителів Черкаської області до "Яндекса" влітку 2016 року (враховано точні формулювання):

1. [вк];

2. [одноклассники];

3. [порно];

4. [ютуб];

5. [приват 24];

6. [укрнет];

7. [переводчик];

8. [одноклассники моя страница];

9. [вконтакте];

10. [погода в черкассах].

Життя за вікном мало впливає навіть на топ-100 найпопулярніших запитів до "Яндекса", хоча зрідка до нього потрапляють надзвичайні події, свята або, скажімо, теми зі шкільної програми, які одночасно вивчають в усіх школах країни. Наприклад, на початку червня єдиним "актуальним" у топ-100 запитів до "Яндекса" з Черкаської області виявився [игра престолов 6 сезон]. А за тиждень до сотні найпопулярніших також увірвалося кілька запитів про "Євро-2016".

Насправді жителі Черкаської області формулюють свої думки дуже по-різному. Майже третина їхніх запитів до "Яндекса" – так звані унікальні, тобто їх задають не частіше, ніж раз на тиждень.

Як пошукові інтереси змінюються з часом

Пошукові запити мешканців Черкащини добре відображають зміну інтересу до окремих тем у реальному житті – наскільки активно явищем або подією цікавилися раніше і як цікавляться зараз.

Два з половиною роки тому в ужитку черкащан не було слова "АТО". Це видно і з пошукових запитів – до квітня 2014-го питань із ним надходило одиниці. У червні їх кількість вже становила дві з половиною тисячі, а у моменти особливих загострень ситуації в зоні АТО жителі Черкаської області задавали з цією абревіатурою 17–23 тисячі запитів на місяць. Останнім часом їх кількість дещо зменшилася, але все одно залишається на рівні 4–6 тисяч на місяць – це поняття стало частиною життя.

Ще один приклад – курс долара. Дивлячись на пошукові запити мешканців Черкас, легко згадати, коли саме і як сильно обвалювалася гривня останні два роки.

Інколи пошуковий інтерес – кількість запитів на ту чи іншу тему – може суттєво змінюватися протягом кількох днів або навіть годин. Хороший приклад – перехід України на літній час. У суботу напередодні переведення годинників жителі Черкащини починають задавати "Яндексу" про це багато запитів, причому піки припадають на вечір суботи та неділю аж до після обіду. Кумедно, що цим питанням багато цікавляться і в понеділок по обіді, через півтори доби після переходу. А ось у вівторок із часом, здається, зрештою розібралися всі.

Інший приклад швидкої зміни пошукового інтересу – місцеві вибори, що відбулися наприкінці минулого року. Якщо останнього тижня перед виборами черкащани запитували про них у "Яндексі" по 500 разів щовечора, то у понеділок по обіді, коли хотіли дізнатися про результати, – майже 3000 разів. Утім уже у вівторок пошуковий інтерес помітно вщух, а другим туром виборів в інтернеті цікавилися ще менше.

Цікаво, що, окрім звичних питань про партії, кандидатів, протоколи та облаштування виборчих дільниць, черкащан хвилювало, що буде після виборів із курсом долара: [долар після виборів зросте?], [черкаси курс долара після виборів], [сколько будет стоить доллар после выборов в украине 2015]. Менш свідомі громадяни цікавилися, де продати свій голос на виборах: [как продать свой голос на выборах в черкассах], [черкассы хочу продать свой голос на выборах], а найбільше таких запитів надійшло у день голосування.

Топ-10 товарів, які черкащани найбільше хотіли купити на початку червня (за даними пошуку "Яндекса"):

1. Квартира;

2. Автомобіль;

3. Велосипед;

4. Будинок;

5. Смартфон;

6. Залізничний квиток;

7. Бензокоса, мотокоса;

8. Двері;

9. Бойлер;

10. Планшет.

Топ-10 товарів, які черкащани найбільше хотіли продати на початку червня (за даними пошуку "Яндекса"):

1. Автомобіль;

2. Шини;

3. Квартира;

4. Будинок;

5. Залізничний квиток;

6. Собака;

7. Човен;

8. Дрова;

9. Трактор;

10. Кондиціонер.

Топ-10 професій, які мешканці Черкаської області найчастіше шукали у "Яндексі" у червні цього року:

1. Водій;

2. Зварювальник;

3. Кухар;

4. Бухгалтер;

5. Розклеювач зовнішньої реклами;

6. Прибиральниця, покоївка;

7. Медпредставник, фармацевт;

8. Нянька;

9. Офіціант;

10. Поліцейський.

Топ-10 страв, які жителі Черкаської області хочуть приготувати на початку липня (за даними пошуку "Яндекса"):

1. Мариновані та малосольні огірки;

2. Кабачкова ікра;

3. Вишнева наливка;

4. Страви з білих грибів;

5. Кабачки на зиму;

6. Варення з вишні;

7. Страви зі свіжої риби;

8. Кекси;

9. Піца;

10. Млинці; вареники з вишнями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Яндекс #Черкаси #опитування #користувачмережіІнтернет
Оголошення
live comments feed...