• Головна
  • ЧНУ ім. Б. Хмельницького візьме участь у створенні музею Шевченка в Пекіні (Китай)
08:30, 11 серпня 2016 р.

ЧНУ ім. Б. Хмельницького візьме участь у створенні музею Шевченка в Пекіні (Китай)

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького готовий долучитися до створення музею Тараса Шевченка в Пекіні. Про це йшлося на відкритті виставки ілюстрацій до шевченківських творів пензля китайських митців, – повідомляється на сайті вишу.

Ініціювала й здійснила її Китайська академія живопису та каліграфії. В Україні ініціативу китайських митців допомагали здійснити Національний музей Тараса Шевченка у Києві, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Національна академія мистецтв України, Посольства України та Китаю. Дієву підтримку проекту надав також і Президент України (2005-2010 роки) Віктор Ющенко.

Китайські художники побували в Україні, відвідали Шевченківські місця і упродовж року малювали портрети Тараса Григоровича та ілюстрації до “Кобзаря”. Учасниками проекту стали найіменитіші діячі культури Китаю. Виставка прибула в Канів, у музей Т. Г. Шевченка, після того, як була представлена в столиці.

"Незабаром виставку побачить Пекін, а потім вона стане основою музею Шевченка в Китаї. Китайські колеги самі облаштовують музей, але ми кинули клич серед наших митців, серед представників діаспори, щоб спільними зусиллями здійснити цей задум. Звісно, ми не зможемо перевезти до Китаю раритетні речі, але ми повинні передати дух України. Допоможе в цьому і Віктор Ющенко, надавши рушники та експонати з власного музею старожитностей. І цілком природно, що Черкаський національний університет, який знаходиться в Шевченковому краї, теж долучиться до розробки концепції виставки, до її облаштування", – розповів проректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чну #музейтарасашевченка #пекін #китайськіходожники
Оголошення
live comments feed...