• Головна
  • Міський бюджет виконано й перевиконано: на виконкомі розповіли про наповнення міської скарбниці
17:00, 9 серпня 2016 р.

Міський бюджет виконано й перевиконано: на виконкомі розповіли про наповнення міської скарбниці

У порівнянні з минулим роком майже на 42% збільшився ресурс, який наповнює скарбницю м. Черкаси. Таку інформацію озвучила під час засідання виконавчого комітету керівник департаменту фінансової політики Наталія Джуган, – повідомляє Вичерпно.

– Якщо говорити про загальний фонд, то ми додатково отримали 293 мільйона гривень. Спеціального фонду ми отримали більше 17 мільйонів гривень, або 49%. Загальна сума, яку ми мали минулого року – це 738 мільйонів гривень, цього року ми вже маємо 1 мільярд 49 мільйонів гривень. Тобто на 310 мільйонів краще ми виконуємо в порівнянні з минулим роком доходну частину, – розповіла Наталія Володимирівна.

Структура фактичних надходжень по першому півріччю:

- надходження до бюджету за 1-е півріччя – 1 млрд 49 млн грн.

З них:

- загальний фонд — 494, 8 млн грн;

- офіційні трансферти (пільги, субсидія, медична і освітня субвенція, субвенції, які мають цільовий характер) — 503 млн грн;

- спеціальний фонд — 51 млн грн.

Основними податками, які сформували бюджет Черкас – це податок на доходи з фізичних осіб, активний і єдиний податок, плата за землю. По акцизному податку лише 93% виконання, натомість по місцевих податках і зборах досит добрий показник – 107%.

Загальний обсяг видатків загального фонду в Черкасах перевиконали на 12% або на 43 млн грн, що дало змогу скоригувати доходну частину бюджету в сторону збільшення.

– На сьогоднішній день ми маємо затверджені рішення сесії міської ради щодо коригування бюджету. На превеликий жаль ризиковане у нас сьогодні зростання доходної частини – більше 110 мільйонів. Це при тому, що перевиконання складає 43 мільйона гривень за півріччя, рада прийняла рішення і у нас вже розписаний ресурс на 110 мільйонів. Це є достатньо ризиковим, – пояснила Джуган.

Та попри це, керівниці департаменту фінансової політики відзначила, що поряд із зростанням доходної частини, бюджет Черкас має колосальні додаткові навантаження, в тому числі по видаткам, які держава переклала на місцеві бюджети – пільгове перевезення, утримання ПТУ, безоплатне харчування дітей 1-4 класів і т.д. Також є значна заборгованість у держави перед комунальними підприємствами міста за пільги і субсидії.

 – Наостанок хочу відзначити, що крім того, що у нас втричі збільшився бюджет розвитку, ми втричі краще його виконуємо у цьому році, – підсумувала свій виступ Наталія Джуган.

Довідково

Станом на 1.07 бюджет розвитку склав 179 млн грн, з них 11,4 млн грн – це податок, в т.ч. пайова участь, 167 млн грн – залучення із загального фонду до бюджету розвитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #наповненняміськогобюджету #наталіяджуган
Оголошення
live comments feed...