• Головна
  • Черкаські пенсіонерки з КСН "Дніпровський" сплели соту маскувальну сітку для АТОвців
12:40, 4 серпня 2016 р.

Черкаські пенсіонерки з КСН "Дніпровський" сплели соту маскувальну сітку для АТОвців

Десятки черкаських пенсіонерок, аби хоча б якось зарадити військовим на східних кордонах, плетуть маскувальні сітки та шиють для них білизну. У вільний від роботи чи домашніх клопотів час жінки збираються в приміщенні комітету самоорганізації населення "Дніпровський", що на вул. Подолинського, 13, та віддають себе вже улюбленій справі. Нині на їхньому рахунку ювілейна – сота сітка, – розповідається на сайті Черкаської міської ради.

У їхньому арсеналі – ножиці, смужки різної за кольором тканини, кілька годин власного часу та сильне бажання підтримати армійців. Серед таких майстринь 81-річна Лідія Григорівна. Зізнається: ця справа – не з легких, утім, усвідомлення того, що це може врятувати солдату життя, додає сил та ентузіазму.

– Допомагаю тут уже доволі тривалий час, – зазначає вона. – З молодшими волонтерками намагаюся працювати на рівних. Утому майже не відчуваю, бо стараюся для наших дітей, котрі не в теплих домівках, а на фронті…

Її колега-волонтерка, 80-річна Ольга Калістратівна, виготовленням маскувальних сіток для бійців АТО займається більше року. Зазвичай, працює зранку. Каже: найтяжче новачкам, із часом волонтерки втягуються і майстерно справляються.

– Тим хто тільки приєднався до нас ще треба навчиться, а вже пізніше плести виходить швидко й гарно. Зараз у нас згуртований колектив, – каже жінка. – Буває і руки болять, і ноги, але ми трудимося, попри наш вік. Вдома не сидимо, адже відчуваємо, що ми потрібні нашим хлопцям, які йдуть на смерть заради України. Але найбільше, чого б нам зараз хотілося – щоб цієї війни взагалі не було.

Те, якою буде майбутня сітка – її розмір і колір – залежить від замовлення. Як розповідає очільниця КСН "Дніпровський" Любов Здоровенко, допомагають армійцям тут від початку антитерористичної операції на східних рубежах. Для цього співпрацюють із різними волонтерськими організаціями Черкас. Утім, говорить, робочих рук їм не вистачає.

– Люди в нас працюють похилого віку, їм тяжко, вони можуть працювати дві-три години. Замовлення на сітки є, тож якщо хтось хоче нам допомогти – з радістю зустрінемо поповнення в нашому колективі, – звертається Любов Петрівна. – А ще – нам потрібна тканина. Це, безумовно, можуть бути невеликі клаптики.

Цього разу – свою ювілейну сітку для бійців АТО – передали організації "Наш батальйон". Її очільник В’ячеслав Скічко зауважує, що замовляють нині їх у двох відтінках – зеленому для аеромобільної піхоти та синьому для морської охорони.

– Ми постійно возимо такі сітки на передову. Щиро дякую тим людям, котрі небайдужі до подій у країні, віддають частинку себе й щодня плетуть ці сітки, – зауважив В’ячеслав Скічко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ксндніпровський #сотамаскувальнасітка #волонтерськадопомога
Оголошення
live comments feed...