Фахівці очікують, що зміна погоди принесе значне покращення стану Дніпра у межах Кременчуцького водосховища

“Щодо Дніпра в межах кременчуцького водосховища, то після нинішніх злив ми очікуємо суттєвого покращення його стану. А зважаючи на те, що у верхів’ї річки під Смоленськом випала така кількість опадів, що навіть спричинила літній паводок, то чекаємо приходу великої кількості води. Зараз біля Києва водність Дніпра становить лише 50% від норми”, – про це в коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський.

Він нагадав, що міжвідомчою комісією при Держводагентстві України ухвалено рішення покращити проточні характеристики водосховищ, зокрема, скинути максимальну кількість води з Київського водосховища (близько 400 куб. м за сек.), на Канівському водосховищі до цієї цифри додати ще 100 куб. м за сек. По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працюватимуть на притокових витратах із забезпеченням санітарного пропуску води у 500 куб. м за сек.

Сильні дощі з вітром стали дуже важливим фактором для покращення гідрологічного режиму Дніпра: як пояснив Олександр Бовсуновський, вони забезпечили інтенсивне перемішування води у водосховищі і насичення її киснем.

Це позитивно позначиться і на іхтіофауні водойми: кисень для риби надзвичайно важливий.

http://region.unn.ua/uk/news/cherkassy
дніпро кременчуцькеводосховище покращеннястанудніпра
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии