• Головна
  • Фахівці очікують, що зміна погоди принесе значне покращення стану Дніпра у межах Кременчуцького водосховища
11:50, 4 серпня 2016 р.

Фахівці очікують, що зміна погоди принесе значне покращення стану Дніпра у межах Кременчуцького водосховища

“Щодо Дніпра в межах кременчуцького водосховища, то після нинішніх злив ми очікуємо суттєвого покращення його стану. А зважаючи на те, що у верхів’ї річки під Смоленськом випала така кількість опадів, що навіть спричинила літній паводок, то чекаємо приходу великої кількості води. Зараз біля Києва водність Дніпра становить лише 50% від норми”, – про це в коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський.

Він нагадав, що міжвідомчою комісією при Держводагентстві України ухвалено рішення покращити проточні характеристики водосховищ, зокрема, скинути максимальну кількість води з Київського водосховища (близько 400 куб. м за сек.), на Канівському водосховищі до цієї цифри додати ще 100 куб. м за сек. По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працюватимуть на притокових витратах із забезпеченням санітарного пропуску води у 500 куб. м за сек.

Сильні дощі з вітром стали дуже важливим фактором для покращення гідрологічного режиму Дніпра: як пояснив Олександр Бовсуновський, вони забезпечили інтенсивне перемішування води у водосховищі і насичення її киснем.

Це позитивно позначиться і на іхтіофауні водойми: кисень для риби надзвичайно важливий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дніпро #кременчуцькеводосховище #покращеннястанудніпра
Оголошення
live comments feed...