
Анатолій Бондаренко: «Спорт для мене – це і спосіб відпочинку від стресів, і можливість перебувати в корисному тонусі»
Міський голова Черкас у великому інтерв'ю "Черкаському спорту" розповів про свої фізичні кондиції та про план розвитку міста в спортивній площині.
– Анатолію Васильовичу, наскільки ви спортивна людина?
– Спорт посідає в моєму житті важливе місце. Щойно з'являється час і натхнення, я одразу займаюся спортом. Люблю грати в футбол, теніс, волейбол, на велосипеді люблю їздити. Все залежить від настрою.
– А ваша сім'я?
– Всі спортивні. Старша донька Олександра грає в волейбол, швидко бігає. Середня донька Віолетта ходить на спортивні танці й плавання.
– Нещодавно ваша дружина була з вами на товариському матчі "Черкаського Дніпра" проти "Олімпіка". Вона футбол любить чи просто була з вами за компанію?
– Їй подобається футбол. Коли є час, вона любить подивитися матчі наживо і заодно приділити увагу мені.
– Для вас спорт спосіб відпочинку від політичних стресів чи теж навантаження?
– Це і спосіб відпочинку від стресів, і можливість перебувати в корисному тонусі. Це багатогранна справа.
– Чим у молодості займалися?
– Рукопашним боєм, боксом. Це в армії було.
Бліц
– "Дніпро" чи "Мавпи"?
– Мені більше до вподоби "Дніпро", оскільки я довгий час грав у футбол. Виступав за район у молоді роки. Футбол ближче для мене. Навіть зараз, коли є нагода, я залюбки побігаю з м’ячем. Якби я грав у баскетбол, то був би баскетбол.
– Блондинки чи брюнетки?
– Брюнетки. Дружина брюнетка (посміхається).
– Краще бігати чи тягати залізо?
– Краще прогулюватися пішки, проте я б обрав залізо.
– Бруси чи турнік?
– Бруси.
– Скільки ви можете віджатися від підлоги, скільки можете підтягнутися, яку відстань пробігти?
– Без підготовки, зараз? Нуу... 5 км зараз можу встати і пробігти. Від підлоги відіжмусь разів 70-80. Підтягнусь 15-18 разів – це 100%, але відверто скажу, підтягування в мене трохи «шкутильгає». На брусах... Ну коли я ходжу грати в теніс, то на брусах разів 50 спокійно роблю.
– У вас вдома є спортивний інвентар?
– Так, є гантелі по 16 кг і тренажер для пресу. Проте користуюсь гантелями не часто і цим тренажером також. Раніше, до мерства, щоденно 3 по 50 віджимався і стільки качав прес. Крім того, ще й у тренажерний зал ходив. А зараз гантелі закинув. Проте щойно випадає можливість на брусах попрацювати, ніколи не відмовляю собі.
– Як часто тренуєтеся?
– Я б із задоволенням, але скажу відверто – немає коли. Поки що не вдається правильно спланувати час, щоб все встигати. У міського голови дуже багато справ, кожні 10 хвилин розписані. (Доки ми чекали на інтерв'ю з Анатолієм Бондаренко, у його прийомній і в кабінеті увесь час хтось був. Наше спілкування створило велику чергу до міського голови, – ред.)
– Хотіли б відмовитися від "мерства", щоб більше часу приділяти спорту?
– Ні, оскільки я ще не втілив у життя ті проекти, які запланував. Все виконаю, а потім нехай громада вирішує.
– Загальновідомий факт про те, що мери Лондона і Києва, часом, їздять на роботу на велосипеді. Чи погодилися б ви на такий вид транспорту?
– Я б їздив на гіроборді, двоколісному такому. Це якраз у мене нове хоббі. От на ньому я б із задоволенням на роботу приїхав. У мене є і велосипед. Коли виходить, їжджу на ньому. Але не на роботу, а на вечірні велопрогулянки.
– Маєте шкідливі звички?
– Горілку п’ю, як і всі інші люди. 2-3 рази на рік може. Віскі трошки частіше. Улюбленого напою не маю. Із алкоголем я не "на ти". І я не палю.
– Поговоримо про "Черкаський Дніпро". На ефірі ОДТРК "Рось" ви сказали, що хотіли б аби наш клуб у майбутньому був не по зубах грандам українського футболу. Чи допоможе місто команді в цьому? І як?
– Так, ми прийняли програму підтримки "Черкаського Дніпра". Дивіться, у Тернополі є комунальне підприємство ФК "Тернопіль", де громада володіє цим підприємством і фінансує його. Будемо схожу програму реалізовувати в Черкасах наступного року. Я буду говорити з депутатами, виносити на розгляд сесії ці питання.
– Це буде залучення бізнесу чи як?
– Можливо, залучення бізнесу, можливо, бюджетних коштів. Я готовий сідати з "бізнесом" за стіл переговорів і сподіватися на їхню підтримку, адже у нас прозорі стосунки і вони повинні піти назустріч.
– Днями ви стали почесним президентом "Черкаського Дніпра". Це також крок у цьому напрямку?
– Я скажу, що мене це стимулює допомагати команді. І за рахунок власних резервів, і за рахунок бажання. Хочу, аби якомога більше жителів нашого міста стали вболівальниками клубу. Це для мене нова вершина, сходження на яку потребує додаткових моральних і фізичних зусиль. Але ці кроки необхідні задля перетворення назви "Черкаський Дніпро" на повноцінний бренд.
– Є інформація, що нарешті відновлять запасне поле на Центральному стадіоні.
– Так, загальна вартість робіт – 4,5 мільйона гривень, із них 1,35 мільйонів із міського бюджету, а все інше – з Державного фонду регіонального розвитку. Наразі тривають усі необхідні процедури для початку робіт. І це також один із невеликих вкладів у розвиток спортивної інфраструктури. Окрім цього, зараз працюємо над покращенням озвучення на стадіоні та над накриттям трибун.
– А яку площу буде захищати від опадів це накриття?
– Це будуть чотири центральні сектори з обох боків віп-ложі. У цьому році. Наскільки мені відомо, трава для цього поля вже росте.
– Чому поле натуральне, а не штучне? У місті немає великого штучного, а воно більш практичне.
– Рішення застелити натуральний газон приймали до мене, але я вам одразу скажу, що ми в цьому році побудуємо і міні-футбольні штучні поля.
– Де вони будуть?
– На території 28, 32 та 34 школи. Я вам скажу, що постійно іжджу повз 34 школу і бачу наскільки багато там людей грають у футбол. Тому це буде безумовно корисна справа. Вважаю, що майбутнє саме за такими штучними полями на території шкіл.
– У Черкасах є жіноча футзальна команда «Енергія», яка посідає 4 місце у всеукраїнському рейтингу в першій лізі. Через відсутність фінансування вони не можуть грати у вищій лізі. Також немає коштів на те, щоб проводити тренування. На цілий рік їм потрібно всього 120 тисяч гривень. Скажіть, як місто може їм допомогти?
– У нас є програма підтримки професійного спорту. Нехай представниця «Енергії» приходить і ми їм обов’язково допоможемо. Їм потрібно 120 тисяч – це не така вже й велика сума, тому ми попрацюємо над вирішенням цього питання.
– Останнім часом люди скаржаться на поганий стан тротуару на набережній від «Долини троянд» до парку «Сосновий бір». Коли вже там буде нормальна доріжка, якою черкасці зможуть комфортно бігати та прогулюватися?
– У нас є плани після ремонту доріг навести там лад, проте коли саме це буде я не можу сказати. За півроку, нажаль, я не можу все переробити, що роками не робилося. Про цей відрізок дороги я думаю кожен день. Я знаю, що там біля яхт-клубу і в декількох інших місцях стирчить коріння. Наступного року 100% зробимо там тротуар, по якому можна буде і бігати, і прогулюватися.
– У цьому році прийнято програму велоінфраструктури в Черкасах. Коли будуть перші результати?
– Перші велодоріжки з'являться на вулиці Героїв Дніпра. Я обіцяю, що в цьому році ми закінчимо повністю цю дорогу. На відрізку від Жужоми до Богдана Хмельницького буде і тротуар і велодоріжка. Так само мрію, що у цьому році другий етап Героїв Дніпра від Жужоми до Сержанта Смірнова ми також закінчимо. Окрема смуга для велосипедистів на Гагаріна – це моя мрія.