• Головна
  • На базі колишньої тютюнової фабрики скоро постане Центр розвитку підприємництва (ФОТО)
12:00, 31 липня 2016 р.

На базі колишньої тютюнової фабрики скоро постане Центр розвитку підприємництва (ФОТО)

Громадські активісти "Промолоді" допомагають створювати на Черкащині Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив. Він покликаний допомагати підприємцям, які хочуть, але не знають, як себе реалізувати. Центр розвитку підприємництва на базі приміщення колишньої тютюнової фабрики по вул. Благовісній, 170 може запрацювати вже наступного року, – розповідає ІнфоМІСТ.

Днями члени команди зустрілися з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком, де обговорити хід створення нової організації. За словами Ткаченка, Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив буде створено завдяки українсько-польській програмі. Черкащина увійшла до семи областей, де за польські кошти буде реалізовано такий проект. Загалом на всі області буде витрачено 1 млн євро. За ці кошти, зокрема, буде запрошено лекторів із-за кордону, які ділитимуться досвідом створення подібних центрів. Також планується залучити кошти Фонду регіонального розвитку.

– Це дає можливість сьогодні створити ту платформу, де не влада є модератором, а ініціативна група. Черкащина – в числі перших, де почали створювати, приміром, Агенцію регіонального розвитку. Приємно, що довкола Центру розвитку підприємництва та соціальних ініціатив мотивована команда, яка чітко розуміє, як працювати з інвестором. Я пам’ятаю себе, як сам починав займатися підприємництвом. Найважче було повірити в себе. Якщо не вірити в себе – не буде ні справи, ні бізнесу, – каже Юрій Ткаченко.

За словами керівника "Промолоді" Івана Подоляна, головним завданням організації стане створення сприятливого середовища для запуску та вирощування малого та середнього бізнесу в Черкасах та області. Для стартового капіталу «Промолодь» збирає залучити обласний та міський бюджет, кошти громадського бюджету, грантових коштів і благодійні внески. Кошти підуть на ремонт приміщення і купівлю обладнання. Під час поточної ж роботи Центр розвитку підприємництва та соціальних ініціатив збираються фінансувати шляхом грантів, благодійний внесків і соціального підприємництва.

– Із напрямків, які ми вважаємо потенційними, зокрема, є облаштування костелу. Якщо ми розраховуємо на обласний бюджет, нам треба десь розміщувати людей. Локація, яку ми вибрали, підходить для цього. Так само на якихось пільгових умовах він може обслуговувати людей, які навчаються за програмами. Він може слугувати хостелом – як класичний бізнес, – говорить Іван Подолян. – Також потрібно буде облаштувати дизайн-студію – для того, щоб можна було підготувати презентаційні матеріали для показу потенційним інвесторам, веб-студію – щоб розробляти сайти-візитки, робити продажі на весь світ, поліграфія і майстерні – ще два напрямки, що можуть виходити на самофінансування.

Табачка-1

Табачка-1

Тут людина могла б орендувати робоче місце. Для молодих підприємців це вигідніше, адже орендувати робоче місце вигідніше, аніж цілий офіс

Табачка-2

Місце, де можна зробити велику презентацію, виступ чи навіть концерт

Табачка-4

Простір, де майстри прикладного мистецтва могли б протестувати вироби на професійному обладнанні

Табачка-5

Дитячий куточок дозволяв би молодим мамам працювати і не хвилюватися за те, що дитина не під наглядом

Табачка-7

Конференц-зал міг би трансформуватися у розважальне приміщення для концертів і відпочинку

Табачка-8

За словами Івана Подоляна, поки що жодного хостелу в Черкасах немає. На переконання координатора проектів “Промолоді” Дарини Подолян, нова громадська ініціатива має ще одну мету – спілкування і обмін досвідом старших бізнесменів і молодих підприємців. На її переконання, на сьогодні такого місця, де б двоє категорій підприємців могли б знайти спільну мову, немає.

Представник Talent HUB Володимир Дубенко твердить, що активісти хочуть змінити саме розуміння слова підприємець.

– У нашому розумінні підприємець – це лише той, хто продає. В нашому розумінні це той, хто створює щось нове, цікаве, важливе для жителів міста. Важливо, щоб молодь розуміла, що підприємництво – це круто. Бо зараз у всіх є страх, що прийде податкова й одягне кайданки відразу. З цим страхом теж слід боротися, – каже Володимир.

У розмові взяв участь і одесит Олександр Славський. Там подібний центр діє вже три роки. Він – повністю приватна ініціатива.

– Насамперед хочу сказати, що ви – дуже круті. Не уявляю, щоб таке сталося у владних кабінетах Одеси. Дуже важливо, щоб у цей процес було залучено якомога більше бізнесу. Саме бізнес думає над тим, щоб люди залишалися в місті, області. Всі розуміють, що якщо немає роботи, то людина їде незалежно від того, є в місті, наприклад, велодоріжки, чи немає, – говорить Олександр Славський.

За останній рік організація допомогла з відкриттям 40 нових малих підприємств. Їм допомогли зі стартом, познайомилися з бізнесменами і представниками влади, декому знайшли фінансування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #тютюнова фабрика #центр розвитку підприємництва #іван подолян
Оголошення
live comments feed...