• Головна
  • Кременчуцьке водосховище біля Черкас забруднене переважно сполуками важких металів
15:50, 20 липня 2016 р.

Кременчуцьке водосховище біля Черкас забруднене переважно сполуками важких металів

Так, за інформацією спостережень Черкаського обласного центру з гідрометеорології в другому кварталі 2016 року, поверхнева вода водосховища була забруднена вище допустимих норм сполуками азоту до 1,5 ГДК (гранично допустимих концентрацій), цинком до 7,7 ГДК, хромом шестивалентним до 5 ГДК, марганцем до 1,3 ГДК, фенолами до 6,0 ГДК,– інформує Рідна Черкащина.

Крім того, Черкаське море біля Черкас активно “цвіте”. Висока температура повітря до +34 градусів, яка встановилася на Черкащині з початку липня, а вже 3 липня досягла позначки +27,5, сприяла швидкому розмноженню синьо-зелених водоростей. При їх великій кількості, у воді зменшується кількість кисню і збільшується концентрація токсинів. У науковій літературі описані випадки, коли токсична дія мікроводоростей призводила до масової загибелі водоплавних птахів. У людей при отруєнні токсинами синьо-зелених водоростей розвиваються алергія, кон’юнктивіт, уражаються нирки, нервова і м’язова системи, порушуються рухальні функції.

планують прийти під стіни черкаського управління Держгеокадастру по вул. Смілянській.

– Ми блокуватимемо їхню роботу, допоки не будуть підписані документи на виділення земельних ділянок, – наголосив Василь Шкут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кременчуцьке водосховище #забруднення водоймища #вода цвіте #черкаський гідрометцентр
Оголошення
live comments feed...