• Головна
  • У Кременчуцькому водосховищі – до біса сполук важких металів!
15:50, 18 липня 2016 р.

У Кременчуцькому водосховищі – до біса сполук важких металів!

Гідрометеослужба перевірила стан води у Кременчуцькому водосховищі на кількість забрудників. Про це УНН-Центр повідомили в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

За даними спостережень, Кременчуцьке водосховище залишається забрудненим переважно сполуками важких металів (марганцю, цинку, хрому шестивалентного), фенолами, дещо менше сполуками азоту.

На основі даних спостережень другого кварталу 2016 року, поверхнева вода водосховища була забруднена вище допустимих норм сполуками азоту до 1,5 ГДК, цинком до 7,7 ГДК, хромом шестивалентним до 5 ГДК, марганцем до 1,3 ГДК, фенолами до 6,0 ГДК.

З початку липня на Черкащині встановилась жарка погода з денною температурою повітря від 25 до 34°С. Висока температури води, яка вже 3 липня досягла позначки 27,5°С, сприяла швидкому розмноженню синьо-зелених водоростей що сприяло зменшенню кисню у воді та збільшенню концентрації токсинів.

У людей при отруєнні токсинами синьо-зелених водоростей розвиваються алергія, кон'юнктивіт, уражаються нирки, нервова і м'язова системи, порушуються рухальні функції.

В цьому році температура води вище 26 º встановилась 24 червня і була такою аж до 4 липня. З 17 липня температура води у Кременчуцькому водосховищі становить 27º. Найближчими днями пройдуть дощі, температура повітря знизиться до 26 ºС, що і стане причиною зниження температура води.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кременчуцьке водосховище #забруднення металами #синьо-зелені водорості
Оголошення
live comments feed...