• Головна
  • Третя міська лікарня швидкої допомоги очікує на новий томограф
13:00, 16 липня 2016 р.

Третя міська лікарня швидкої допомоги очікує на новий томограф

Рішення про виділення коштів і придбання томографа розглянуть на  одному з найближчих засідань виконкому. Необхідність придбання комп’ютерного томографа для Третьої міської лікарні швидкої допомоги актуальна, бо в лікарні свого томографа немає. Діагностику забезпечує приватний центр "СкенЛайф", якому міський бюджет щороку сплачує близько мільйона гривень – за безкоштовні обстеження невідкладних хворих, – розповідає ІнфоМІСТ.

Проте, як зазначає головний лікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук, одне дослідження коштує 700-3000 гривень, близько 90 тисяч гривень на місяць з міського бюджету зовсім не пропорційні числу хворих, для яких обстеження вкрай необхідне, проте фінансово недосяжне.

– Цього року до "інших" видатків бюджету нашої лікарні закладено 5 мільйонів гривень – а це половина вартості томографа – тож ми просимо у міста додати ще 5, аби придбати діагностику, необхідну для більшості відділень лікарні швидкої допомоги, – констатує Олександр Федорук. – Комп’ютерний томограф такої потужності дозволяє провести надточну діагностику більшості органів та систем організму. За рік пацієнтами лікарні швидкої допомоги стають біля 20 тисяч черкащан – і половині цих хворих, за протоколами лікування, необхідна томографічна діагностика.

Томограф, який обрали у Третій міській лікарні, у 8 разів потужніший та інформативніший за томограф, який працює на базі обласної лікарні, зазначає завідувач терапевтичним відділенням №2 Третьої черкаської міської лікарні швидкої допомоги Сергій Щукін.

– Такого рівня діагностика просто критично необхідна людям із серцево-судинними хворобами (особливо – легеневими тромбоемболіями), неврологічним хворим (з інсультами, черепно-мозковими травмами), хворим зі складними переломами та онкохворобами, – каже Щукін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#третя міська лікарня #новий томограф #надточна діагностика #олександр федорук
Оголошення
live comments feed...