• Головна
  • Виставка картин із соломи відкрилася в краєзнавчому музеї
17:20, 11 липня 2016 р.

Виставка картин із соломи відкрилася в краєзнавчому музеї

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка народної майстрині з Монастирища Ірини Шевчук. Увазі відвідувачів пропонуються її картини на патріотичну тематику, передає УНН-Центр.

“Почалося це моє захоплення ще в дитинстві — нашу школу й досі прикрашають роботи мої та моїх однолітків і нашої вчительки. А коли пішла у декретну відпустку, жага до мистецтва спалахнула з новою силою. І ось уже два роки я знову створюю картини з соломи”, – розповіла Ірина Шевчук.

Сюжети картин майстриня вигадує сама: здебільшого тут присутні козаки, дівчата, що плетуть віночки, закохані, що стрибають через купальське багаття, та інші мотиви з української історії та культури. Матеріали для картин заготовляє власноруч: тут тільки природні матеріали – солома з пшениці, ячменю та жита, причому лише природних кольорів.

“Сезон збирання починається у червні і закінчується у жовтні. Від часу збору залежить колір соломи. А далі все залежить від вміння його поєднати”, - ділиться секретами майстриня.

Є на виставці й картина, що принесла майстрині перше визнання: “Козак Мамай” отримав диплом ІІ ступеня від Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України на Всеукраїнській виставці-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Зауважимо, що професійної освіти художниці Ірина Шевчук не має.

Солома-2

Солома-2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаський обласний краєзнавчий музей #виставка картин із соломи #ірина шевчук
Оголошення
live comments feed...