• Головна
  • Втопили Марену, пустили вінки за водою й станцювали кривий танок навколо багаття. Як у Черкасах святкували Івана Купала (ФОТОРЕПОРТАЖ)
11:00, 7 липня 2016 р.

Втопили Марену, пустили вінки за водою й станцювали кривий танок навколо багаття. Як у Черкасах святкували Івана Купала (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Театралізованим обрядовим дійством, хороводами навколо купальського вогнища, численними майстер-класами та конкурсами, спортивно-силовими змаганнями, прикрашанням і потопленням Марени та пошуками квітки папороті – таким насиченим і яскравим у Черкасах  було святкування Івана Купала в парку «Перемога», – розповідається на порталі департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Відвідали свято і представники міської влади: заступник міського голови Геннадій Шевченко, депутат міської ради Олексій Мельник, директор КП «Дирекції парків» Володимир Стойко, представники Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради разом з директором Мариною Баклановою.

Свято Івана Купала відоме обрядами, які пов’язані з водою, вогнем та рослинами. Вогонь і вода зв’язують пари, благословляють на шлюб, обіцяють здоров’я і багатодітність.

Тож танком «Ой, говорила чиста вода» зразкового колективу сучасної хореографії «Імпульс» розпочалося святкове дійство «Ой на Івана, та й на Купала». Продовжили купальський вечір колективи міського Палацу молоді та Будинку культури імені Івана Кулика: септет «Сімнот», вокально-інструментальний ансамбль народної пісні «Ярославна», вокальний гурт «Орфей», народний аматорський хор «Джерело», народний ансамбль «Жайвір», вокальний ансамбль «Унісон», народний аматорський ансамбль української пісні «Веселка», ансамбль «Інтегро» й окремі виконавці – Дар’я Костенко, Оксана Кудря, Ірина Гуць та інші. Учасники концерту демонстрували високу майстерність танку й виконання української народної пісні, яка є головною у купальських обрядах.

Черкасці активно брали участь у спортивно-силових змаганнях. Організувавшись у  дві команди по 5 осіб,  визначали переможців у піднятті гирі (16 кг), віджиманні, утримуванні гантель на витягнутих руках та перетягуванні канату.

Не залишив байдужими глядачів і конкурс боді-арту. Дівочі тіла перетворилися на мистецькі шедеври. Семеро молодих талантів Яна Івлева, Анастасія Гур’янова, Віра Тимошенко (1 місце), Катерина Сніжко (2 місце), Ольга Курська (3 місце), Вікторія Самарська та Анастасія Небелиця створили міфічні образи звірів, птахів та відомих містичних персонажів. А після визначення переможців кожен мав змогу cфотографуватися з моделями у спеціально облаштованій фотозоні.

Провели цього дня й конкурс на найкращий вінок та найдовшу косу, переможницею стала Діана з довжиною волосся 104 см.

У «Містечку майстрів», кожен бажаючий міг придбати вироби ручної роботи собі на згадку – прикраси або сувеніри. А ще тут творили й майстри з розпису.

Неабияк потішив черкасців і виступ вихованців школи бойового гопака під керівництвом Олександра Проценка.

На завершення вечора хлопці втопили прикрашену квітками та стрічками Марену, адже саме вона символізує всі наші негаразди.

І кульмінацією свята стали пускання вінків на воду та кривий танок навколо купальського багаття.

КУпала-1

КУпала-1

КУпала-2

КУпала-2

Купала-3

Купала-3

Купал-4

Купал-4

Купала-5

Купала-5

Купала-6

Купала-6

Купала-7

Купала-7

Купала-8

Купала-8

Купала-9

Купала-9

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #парк перемога #святкування івана купала
Оголошення
live comments feed...