• Головна
  • У ЧНУ відзначили свято військово-морського флоту
12:55, 30 червня 2016 р.

У ЧНУ відзначили свято військово-морського флоту

Професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України відзначили у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Круглий стіл «Військово-морський флот України: історія, сьогодення, перспективи» відбувся за ініціативи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаської обласної організації ВГО «Спілка офіцерів України», Черкаського Крайового товариства Українського козацтва та Осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка у Черкасах,– розповідає прес-служба закладу.

Привітав учасників заходу проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко.

Голова Осередку НТШ у Черкасах, професор Віталій Масненко зазначив, що тема розмови особливо актуальна нині, коли Україна формує нові армію та флот.

— У нас є той потенціал, який дозволить захистити нашу державу, її громадян і стати членом європейської спільноти, — зазначив Віталій Васильович. — Але для цього важливо знати нашу історію та військові традиції.

Він наголосив, на актуальності зв'язку між нашими предками, які захищали Україну, зокрема й на морі, та сучасністю — подіями 2014 року. Це допоможе у розвитку і становленні нинішніх Військово-Морських Сил України.

Морфлот-2

Морфлот-2

Олександр Калько, капітан 3-го рангу, викладач кафедри військової підготовки ЧНУ зазначив, що російська агресія проти України стала тим «крижаним душем», який змусив керівництво держави переглянути стратегію розвитку Збройних Сил України.

Про історію українського військового флоту, зокрема давньоруську і козацьку добу, розповів професор кафедри історії України Юрій Присяжнюк.

Виступив перед земляками Олександр Красюк, який у 2014 році під час підняття російського прапора на плацу академії імені Нахімова в Криму разом із кількома курсантами заспівав гімн України. Нині уродженець  села Боровикового, що на Звенигородщині — курсант 4-го курсу факультету військово-морських НУ «ОМА».

Морфлот-1

Морфлот-1

Юрій Федаш, капітан 2-го рангу, почесний громадянин міста Черкаси, легендарний командир незламного тральщика «Черкаси», виступив із доповіддю про бойову діяльність кораблів 5-ї бригади НК у лютому-березні 2014 р. та перспективи розвитку ВМС. Зокрема, розповів про значення ВМС для зміцнення обороноздатності, відновлення територіальної цілісності України. Юрій Петрович окреслив також шляхи поповнення корабельного складу та морського озброєння ВМС України, адже нині наші ВМС значно поступаються російському Чорноморському флоту.

Про ВМС в умовах російської агресії та окупації Криму у 2014 році розповів легендарний морський піхотинець Олексій Нікіфоров, випускник Черкаського національного.

Викладацький склад військової кафедри Черкаського національного щиро привітали колег із ВМС та висловили упевненість у майбутнє Збройних Сил України, ряди яких і самі незабаром поповнятимуть, готуючи офіцерів запасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #чну #військово-морський флот
Оголошення
live comments feed...