Книжка-розмальовка «Рідне місто Черкаси» сподобалася дітлахам (ФОТО)

Днями в Черкаському обласному художньому музеї  відбувся Art-проект «Схід-ЧЕ» за рахунок міської програми виділення грантів у галузі культури.

Організатором заходу виступила  ГО «Українська творча спілка «Три крапки» за підтримкидепартаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, благодійного фонду «Лицем до лиця» та  обласний художній музей.

У рамках Art-проекту «Схід-ЧЕ» відбулася презентація книжки-розмальовки «Рідне місто Черкаси», яка вийшла накладом у 1 000 примірників.

– Проект став переможцем конкурсу, який відбувся  в рамках міської програми виділення грантів у галузі культури, – розповіла начальник управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Валентина Шепецька. – Він привернув увагу членів Експертної ради тим, що мав на меті патріотичне виховання дітей і молоді. Завдяки книжці-розмальовці малеча матиме можливість ознайомитися з історичними та архітектурними пам’ятками, цікавими об’єктами відпочинку нашого міста.

Розмальовка-1
Розмальовка-1

За словами голови ГО «Українська творча спілка «Три крапки» Ольги Гладун, проект зі створення розмальовки свого рідного міста реалізовано в Україні вперше. Ідея була близькою, оскільки незадовго до цього члени творчої спілки створили розмальовку «Дивозвір» для дітей, які перебувають на лікуванні в онкодиспансері.

– Спочатку Art-проект «Схід-ЧЕ» був направлений на дітей-переселенців, щоб вони мали можливість у казковій формі ознайомитися з Черкасами – стати справжніми містянами. Згодом стало зрозуміло, що ідея цікава та сприяє інтеграції в черкаський національний простір  всіх дітей, незалежно від віку та місця народження, – додала пані Ольга.

Ілюстрації до розмальовки підготували молоді дизайнери, випускники Черкаського державного бізнес-коледжу, нині – студенти Національного університету технології і дизайну.

Тож природньо, що саме автори ілюстрацій до розмальовки (Вікторія Кирилюк, Сергій Кочмар, Альона Коломієць, Олена Павенська, Наталія Граб) та ті, хто сприяв втіленню ідеї були відзначені дипломами і грамотами за активну громадську позицію та участь в Art-проекті «Схід-ЧЕ».

Окрім цього, заступником директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігорем Волошиним їм були вручені примірники книжки.

Видавець книжки-розмальовки «Рідне місто Черкаси» Юлія Чабаненко зауважила, що це унікальний проект, який надасть можливість дітям не лише пізнати місто, а й привнести своє бачення, розмальовуючи у різні кольори будівлі і, можливо, згодом варто створити ще одну розмальовку не лише про місто, а про всю Черкащину.

Насамкінець презентації відбувся невеличкий екскурс в історію Черкас, де путівником стали малюнки до книжки-розмальовки «Рідне місто Черкаси».

Повне занурення в історію доповнили майстер-класи: лялька-мотанка; керамічна іграшка; декоративний розпис; листівка; витинанка, які проходили цього дня в Художньому музеї.

Розмальовка-3
Розмальовка-3

До слова, Черкаси стали першим містом в Україні, яке ініціювало підтримку проектів у галузі культури. Цього року за рішенням Експертної ради гранти вибороло 11 учасників.

На жаль, через невеликий наклад книжка-розмальовка нині не продається. За словами Ольги Гладун, ситуація може змінитися, якщо вдасться видрукувати додатковий тираж.

 

Схід-Че книжка-розмальовка арт-проект Ольга Гладун
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі